Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Šosták: Skôr sme sa oslabili, ako posilnili

Cassovia. V kádri došlo k určitým zmenám. (Autor: Patrik Fotta)
Sportnet|Publikované 10. okt 2014 o 22:00

Basketbalistky 11-násobného slovenského majstra Good Angels Košice už majú za sebou vydarený vstup do novej extraligovej sezóny.

KOŠICE.

Víťazstvom 100:51 si „zgustli“ v stredajšej predohrávke na Spišskej Novej Vsi a následne sa letecky presunuli do Jekaterinburgu, kde odohrajú posledný prípravný turnaj pred začiatkom Euroligy.

Prvý extraligový zápas v tejto sezóne čaká dnes v Piešťanoch aj na druhého košického zástupcu v najvyššej ženskej basketbalovej lige SOUŽ Cassovia.

V kádri došlo k viacerým zmenám, ktoré priblížil tréner tímu Ladislav Šosták. „Povedal by som, že sme sa o niečo oslabili oproti minulej sezóne. Odišla nám stredná rozohrávačka Nikola Nedoroščíková, ktorá vďaka basketbalu získala štipendium na univerzite v Oklahome v USA. Ďalšia zo základnej zostavy Eva Filičková sa zranila počas majstrovstiev Európy do dvadsať rokov a čaká ju operácia kolena, takže túto sezónu budeme hrať bez nej. Petra Jacková nám odišla do Spišskej Novej Vsi a Martina Tomková skončila s aktívnou činnosťou.“

Cassovia bude aj tento rok dávať príležitosť najmä mladým hráčkam, ale bez skúsených opôr sa nezaobíde.

„Janka Kováčova Vacková sa nám vrátila po materských povinnostiach, Katka Timková a Zuzka Ivančáková, tie by mali byť stabilnými piliermi našej zostavy,“ povedal L. Šosták.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.