Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Šortrekári oslavujú, Bodová ide do Soči

Spišiačka na olympiáde. Po Matúšovi Užákovi sa na olympijských hrách predstaví šortrekárka Tatiana Bodová. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 26. nov 2013 o 00:00

Spišskonovoveská šortrekárka Tatiana Bodová sa predstaví na olympijských hrách v Soči.

Už je to potvrdené aj oficiálne.

SP. NOVÁ VES. Po kvalifikačných pretekoch v Taliansku a Rusku podľa neoficiálnych výsledkov sa Tatiana Bodová prebojovala na olympijské hry do Soči.

Potvrdené výsledky

Niekoľko dní trvalo, kým vedenie Slovenského rýchlokorčuliarskeho zväzu dostalo potvrdené výsledky z ISU.

„Oficiálne výsledky musia potvrdiť ISU a Slovenský olympijský výbor. V prípade, že sa Tatiana umiestni do 36. miesta na 1500 metrovej trati, tak by sa mala predstaviť na ZOH. Počet mužov na hrách musí byť 60 a rovnaký počet žien. Myslím si, že čo sa týka Tatiany, tak pôjde už iba o formálnu záležitosť a ISU vydá v priebehu dvoch, troch dní komuniké o tom, kto sa kvalifikoval,“ opatrne povedal po návrate slovenskej reprezentantky z kvalifikačných pretekov predseda Slovenského rýchlokorčuliarskeho zväzu Ján Magdoško. Šortrekári tak po dlhom čakaní oslavovali.

„Na základe výsledkov súťaže Svetového pohára v šortreku a kritérií určených pre kvalifikáciu na zimné olympijské hry, v Turíne – ITA, a Kolomna – RUS, a v súlade s článkom 284 a ISU oznámení 1802 a 1828 získal Slovenský rýchlokorčuliarsky zväz jedno miesto na XXII Zimných olympijských hrach 2014 v Soči na 1 500 m tratí v kategórii žien. Slovensko v tejto disciplíne bude reprezentovať Tatiana Bodová, ktorá uvedenú miestenku vybojovala,“ takto znela veľká správa pre šortrekárov na Slovensku na ich oficiálnej stránke.

Mladí šortrekári v Česku a Poľsku

V druhom kole Európskeho pohára juniorov skupiny východ Danubia v kategórii Novic A a Junior C bodoval zo slovenských pretekárov len Michal Čuja, ktorý medzi Juniormi C obsadil 7. miesto a získal 729. bodov čo mu s počtom 1187 zaisťuje v celkovom poradí 4. miesto a možnosť kvalifikovať sa do celoeurópskeho finále.

V druhom kole Európskeho pohára juniorov skupiny Danubia, súťažili pretekári v kategórii Novic A a Junior C. V súťaži sa predstavilo 12. slovenských pretekárov, z ktorých najviac bodov získali Michal Čuja za 5. miesto (656 bodov), Matúš Rusnák za 10. miesto (387 bodov) a Sandra Trusová za 12. miesto (349 bodov) a vybojovali si dobrú pozíciu pre postup do marcového finále v Sofii .

V pretekoch Sanok open zvíťazila v kategórii Novic B Vanesa Trusová, tretia skončila Emma Hympanová pred Vierou Raptošovou. Medzi chlapcami Jakub Karabin obsadil 4. miesto.

Súvisiace články