Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Sopko: Netreba mať klapky na očiach

Patrik Fotta|Publikované 26. feb 2016 o 10:00

Volejbalisti VK KDS Šport Košice si pripísali ďalšie cenné víťazstvo v nadstavbovej časti našej najvyššej súťaže.

Volejbalisti VK KDS Šport Košice si pripísali ďalšie cenné víťazstvo v nadstavbovej časti našej najvyššej súťaže, keď na domácej palubovke zdolali lídra z Nitry 3:2. Zverenci trénera Vlkolinského majú pred štvrtým Komárnom aktuálne trojbodový náskok.

KOŠICE. Prvý set košickým volejbalistom nevyšiel podľa predstáv, keď hostia jasne dominovali a ujali sa vedenia.

Druhé dejstvo prinieslo vyrovnanejší priebeh a najmä presnejšiu koncovku na strane domácich, ktorí vyrovnali na 1:1 a následne vyhrali aj tretí set, ktorý bol najmä z pohľadu psychiky dôležitý.

„Mali sme tam dobrú šnúru asi siedmich alebo ôsmich bodov, to sa málokedy vidí a navyše proti tak dobre hrajúcej Nitre. Mali sme kvalitne fungujúcu obranu a dôležité bolo, že sme udržali emócie na uzde,“ povedal pre Korzár kapitán košického tímu Maroš Sopko.

Po setoch im odchádzali sily

Košičania hrali už deviatykrát v tejto sezóne v rámci extraligy tajbrejk, pričom v piatich prípadoch boli úspešní.

Proti Nitre mali bilanciu v 5-setových zápasoch 1:2, ktorú však po stredajšom víťazstve vyrovnali.

„Obzvlášť nás teší, že sme to zvládli doma pred naším úžasným publikom a navyše proti Nitre, ktorá má dobrú formu. Je to pozitívne zistenie a dobrý signál pred pohárovými zápasmi, že dokážeme víťaziť proti silným súperom v náročných koncovkách,“ skonštatoval Sopko.

Zlomový okamih v tajbrejku prišiel za stavu 10:8 pre hostí. Domáci tréner Vlkolinský si vybral oddychový čas, po ktorom Košičania zaznamenali štyri body v rade.

„Myslím si, že to bolo veľmi dôležité, pretože sme im odskočili na dva body a to sa im už ťažko doháňalo. Rozhodne to bola jedna zo zlomových lôpt,“ povedal košický kapitán, ktorý priznal, že zápas bol najmä z fyzického hľadiska nesmierne náročný.

„Bolo vidno, že tak ako nám, aj im dochádzali po jednotlivých setoch sily, ale toto víťazstvo si nesmierne ceníme.“

Zápas od zápasu, loptu po lopte

Po víťazstve nad favoritom si zverenci trénera Vlkolinského upevnili tretie miesto, ktoré si chcú udržať až do play-off.

„Úprimne poviem, že na tabuľku sa príliš nepozerám. Rozhodne nijako nefilozofujem a nekalkulujem, pretože ešte sa to môže všelijako nakombinovať. Ideme jednoducho zápas od zápasu a loptu po lopte,“ povedal Sopko.

Proti Nitre čaká Košičanov ďalší duel 5. marca v semifinále Slovenského pohára. Budú doňho vstupovať s väčším sebavedomím po stredajšom víťazstve?

„Je to na jednej strane pozitívum, ale ako veľkú psychickú výhodu to zase neberieme. Netreba mať klapky na očiach, pretože každý zápas je iný. Doma bude Nitra obzvlášť silná a môžu mať úplne inú formu a tiež budú viac oddýchnutí. Uvidí sa až priamo na palubovke.“

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.