Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Sopko: Nenastúpime proti volejbalistom z vesmíru

Martin Sopko starší bol vlani jednou z opôr vo Final Four. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 15. júl 2009 o 00:00

Po týždňoch účinkovania v C-skupine Európskej ligy prichádza pre našu volejbalovú reprezentáciu vyvrcholenie.

V Portugalsku sa počas víkendu uskutoční Final Four Európskej ligy, kam sa náš tím kvalifikoval z prvého miesta. V Portimau bude obhajovať minuloročné prvenstvo.

KOŠICE. Posledné dve stretnutia v Rakúsku už nič nemohli zmeniť na tom, že slovenskí volejbalisti C-skupiny Európskej ligy vyhrajú, a tak tréner Zanini poslal do Rakúska druhú garnitúru. Osem najlepších hráčov ostalo doma pripravovať sa. Pred časom by patril smečiar Martin Sopko medzi jasných lídrov, no trojtýždňový výpadok a slabšia výkonnosť v predchádzajúcich dueloch jeho pozíciu oslabili. A tak cestoval do Rakúska, aby asistentov trénera presvedčil, že si zaslúži miesto v nominácii do Portugalska.

Neplače nad pozíciou

"Bolo to z mojej strany také nemastné-neslané. Prihrávku som mal dobrú, ale podanie je katastrofa. Servis je momentálne mojou najslabšou stránkou," priznáva prešovský odchovanec roky pôsobiaci v Poľsku. Na jeho poste je podľa Martina istá nominácia Diviša, Ogurčáka aj Januška. Rozhodne sa medzi ním a Hriňákom. "Nech to dopadne akokoľvek, prijmem to. Zdravá konkurencia je prospešná. Pre mňa je to niečo nové, predtým som nebol v takej pozícii, ale neplačem nad tým. Moja forma mi jednoducho isté miesto nezaručuje," podotkol pred dnešným Zaniniho verdiktom.

Chrtiansky im nasolil

V Rakúsku Slováci prvý duel prehrali 0:3. Po desiatich rokoch sa tešil z víťazstva sused. "Nehrali sme dobre. Ale malo to aj objektívne dôvody. Zostava bola netradičná, zohratosť žiadna," podotýka jeden z najskúsenejších. Pravda, o 24 hodín boli naši v odvete ako vymenení. "Po zápase nám asistent trénera Chrtiansky pekne nasolil. Mal pravdu, prehrať môžeme, ale po boji, nie takom odovzdanom výkone. Vyčistil nám hlavy a v odvete sa to prejavilo."

Obhajujú prvenstvo

V Portugalsku sa vo Final Four okrem domách ocitli Nemci a Španieli a Slováci. Náš celok obhajuje prvenstvo, no nahlas o zisku trofeje nehovorí. "Myslím, že Nemci ani Španieli by nemuseli mať v zostave najskúsenejších hráčov. Určite nenastúpime proti volejbalistom z vesmíru, takže vyhrať môžeme, aj keď ide o špičkové európske celky. A ani Portugalci nie sú bez šance. Doma sú silní, hrajú podobný volejbal ako špička. Uvidíme, ako si to nažrebujú, lebo predpokladám, že domáci si budú vyberať súpera na semifinále," dodal Sopko starší.

Súvisiace články