Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Šoltés sa rozhodol, že na operáciu ramena nepôjde

Košický útočník. Dávid Šoltés dúfa, že zdravie mu vydrží. (Autor: sita)
Patrik Fotta|Publikované 7. jan 2016 o 23:00

Útočník HC Košice Dávid Šoltés sa vrátil po zranení do zostavy v domácom zápase s Duklou Trenčín.

Bronzový medailista z minuloročných majstrovstiev sveta 20-ročných si v tejto sezóne zatiaľ pripísal päť gólov a tri asistencie v 26 zápasoch.

KOŠICE. V novembri a decembri minulého roka odohral Šoltés pre zranenie dokopy len šesť stretnutí. Teraz verí, že sa postupne opäť dostane do formy, ktorá ho zdobila v úvode sezóny.

Zranenie ešte trochu cíti

„Ešte stále cítim trochu zranenie ruky, takže aj preto nemám také zaťaženie v zápase, ako som mal pred tým. Najskôr som mal vykĺbené rameno, potom som skúšal hrať, ale následne som si ho opäť vykĺbil a ešte aj narazil. Mal som ísť dokonca na operáciu, ale rozhodol som sa, že nepôjdem a radšej budem dlhšie pauzovať, aby som sa dal dokopy a teraz sa snažím do toho opäť dostať,“ vysvetlil Dávid Šoltés.

Splnili základný cieľ

Košický rodák si takto pred rokom užíval lesk bronzovej medaily, keď bol súčasťou úspešného reprezentačného tímu na majstrovstvách sveta do 20 rokov.

Nedávny šampionát, na ktorom mladí Slováci vypadli vo štvrťfinále, sledoval už len v televízii, keďže vekovú hranicu už prekročil.

Napriek tomu, že jeho nasledovníci nedokázali zopakovať výborné výsledky spred roka, splnili aspoň základný cieľ, ktorým bol postup zo skupiny a záchrana v elitnej kategórii.

„Nikdy neboli veľké očakávania pred šampionátom. Pre našich bol dôležitý zápas s Bielorusmi, čo bol náš najprijateľnejší súper a som veľmi rád, že sa ich chalanom podarilo zdolať. Škoda tých Švédov vo štvrťfinále, to bola iná trieda, ale hlavné je, že sme sa zachránili,“ skonštatoval Šoltés.

Kamarátom vzali mobily

S viacerými juniorskými reprezentantmi sa Šoltés pozná a tak bol s nimi v kontakte pred MS vo Fínsku.

„Písal som si s pár chalanmi, ešte pred začiatkom majstrovstiev, ale potom je tam taký zvyk, že sa berú všetkým hráčom mobily, takže potom sme už veľmi nekomunikovali,“ pousmial sa Šoltés a dodal.

„Bavili sme sa najmä o tom, ako to vidia a tak. Určite sa s niektorými spojím aj teraz po šampionáte.“

Dnes sa však Šoltés bude koncentrovať na večerný domáci duel proti Žiline (17.30 hod.). Oceliari naň nastúpia ako líder tabuľky, keďže predvčerom zvíťazili v Skalici a využili zaváhanie Nitry.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.