Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Solídne výsledky na úvod v Budapešti

Sportnet|Publikované 24. sep 2008 o 22:00

KOŠICE. V minulých dňoch sa v Maďarsku uskutočnil už 11. ročník turnaja OPEN Budapest, ktorý je pre karatistov z VÚKABU vstupným turnajom pred

začiatkom sezóny. Na turnaji sa zúčastnili aj pretekári Tatranskej únie karate.

František Kretovič, predseda komisie štátnej reprezentácie: "Turnaj aj napriek tomu, že išlo iba o začiatok sezóny, mal vysokú športovú úroveň. Zišli sa na ňom reprezentačné výbery Chorvátska, Maďarska, Slovinska a Slovenska. Páčili sa mi výkony Kristíny Grmanovej v kata a v kumite Moniky Višňovskej, Lucie Povalačovej, Gabriela Kaletu a Barbory Botunovej. Z môjho klubu zabojovali Viktória Pillarová a Júlia Langošová, ktoré zhodne obsadili 3. miesta.

Peter Bozogáň, KK Union Košice: "Myslím si, že pretekári aj z VUKABU aj Tatranskej únie sa v konkurencii viacerých štátov nestratili. So ziskom šiestich medailí sme v klube celkom spokojní, hoci pri troche šťastia to mohlo byť ešte lepšie. Pochvalu si zaslúži hlavne Gabriel Kaleta, ktorý po perfektnom výkone vyhral svoju kategóriu, pričom ho nebrzdilo ani nedávne zranenie oka. Ďalší medailisti si taktiež zaslúžia pochvalu - hlavne Zuzka Schwartzová, ktorá podľahla až tesne vo finále a Nelka Linkeschová, ktorú v semifinále poškodili rozhodcovia. Podobné uznanie si zaslúžia aj Michal Klima a mladý Matus Matyasek, pre ktorého je to prvá medaila zo zahraničia. Ďalší naši pretekári dobre zabojovali, no v silnej konkurencii nezasiahli do bojov o medaily. Skúsenosti z medzinárodných turnajov sú však v ďalšom športovom raste dôležité."

Reprezentáciu Slovenska čaká už tento týždeň turnaj German Open v Hamburgu, potom turnaj v Slovenskom Brode a po Austrian Open odchádza na MS do Japonska. Unionisti sa cez víkend predstavia na Slovenskom pohári v Galante a na German Open bude hájiť ich farby P. Bozogáň ml. Ďalší víkend ich čaká v sobotu Jugo Cup v Košiciach a v nedeľu Bihor Cup v rumunskej Oradei.

Umiestnenia pretekárov VUKABU a Tatranskej únie karate:

KK UNION KOŠICE: 1. Gabriel Kaleta kumite juniori +76 kg, 2. Zuzana Schwartzová kumite kadetky -54 kg, 2. Matúš Matyasek kumite ml. žiaci -34kg, 3. Katarína Kotúčová kumite juniorky -53 kg, 3. Michal Klíma kumite juniori -61 kg, 3. Kornélia Linkeschová kumite st. žiačky -50 kg.

TJ METROPOL KOŠICE: 1. Barbora Botunová kumite juniorky -48 kg.

KATSUDO SABINOV: 2. Simona Fabiánová kumite kadetky -47 kg, 2. František Kostolník kumite deti -32 kg.

ZEN SHOTOKAN KARATE KOŠICE: 2. Marigona Mehmeti kumite st. žiačky -50 kg.

KK KRETOVIČ KOŠICE: 3. Júlia Langošová kumite juniorky -59 kg, 3. Viktória Pillárová kumite st. žiačky -43 kg.

KK STARÁ ĽUBOVŇA: 3. Tibor Bednarčík kumite juniori -68 kg, 3. Zuzana Bukovinová kumite kadetky +54 kg.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.