Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Sölden je ľadová hora, tvrdí Zuzula

SITA|Publikované 26. okt 2007 o 10:26

SÖLDEN 26. októbra (SITA) - V úvodných pretekoch novej sezóny Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach počas nadchádzajúceho víkendu v rakúskom Söldene bude mať Slovensko zastúpenie medzi ...

SÖLDEN 26. októbra (SITA) - V úvodných pretekoch novej sezóny Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach počas nadchádzajúceho víkendu v rakúskom Söldene bude mať Slovensko zastúpenie medzi ženami aj mužmi. Okrem Veroniky Zuzulovej, ktorá do rakúskeho strediska odcestovala v sprievode svojho minitímu na čele s otcom a trénerom Timotejom Zuzulom, bude v premiérovom obrovskom slalome sezóny štartovať aj Jaroslav Babušiak. Toho bude sprevádzať slovinský tréner Pavel Grašič. Ženský obrovský slalom je na programe v sobotu, mužský o deň neskôr. "Babušiak sa do Söldenu dostal na základe internej kvalifikácie. Naši chalani trénovali so Slovincami a on z meraných úsekov dosahoval najlepšie časy," informoval šéf úseku alpských disciplín SLZ Richard Magdolen.

Je známe, že Zuzulovej záverečnú prípravu pred úvodom SP poznačili zdravotné problémy s dýchaním a dusivým kašľom a krátko pred odchodom do Rakúska ešte absolvovala vyšetrenie na určenie presnej diagnózy. Na základe nej si napokon vyžiadala výnimku na použitie liekov, ktoré sú na dopingovom zozname zakázaných prostriedkov. "Zuzulovci si všetko v tejto záležitosti vybavovali sami. Ja som len na Slovenskom antidopingovom výbore prevzal certifikát o schválení výnimky a donesiem ho do dejiska pretekov. Na základe tohto certifikátu bude môcť Veronika užívať predpísané lieky, ale len v obmedzenom množstve," dodal ešte pred odchodom do Söldenu Magdolen.

Zuzulová privítala zmenu súvisiacu s ukončením tréningového a začiatkom súťažného obdobia. V úvodných pretekoch vo vyše trojtisícovej nadmorskej výške na ľadovci v Söldene ju však nečaká nič príjemné. V rokoch 2000 a 2003 tam už štartovala, ale ani raz nedošla do cieľa.

"Choroba síce narušila moju prípravu, ale na lyžiach sa cítim dobre a na úvod sezóny sa už teším. V Söldene je to však veľmi náročný kopec, veď sa jazdí na ľadovci. V minulosti som tam ani raz nedokončila. Uvidíme, ako to dopadne teraz," povedala 23-ročná Bratislavčanka, ktorá bude vo Svetovom pohári obhajovať 19. miesto v celkovom poradí z uplynulej sezóny a piate v slalome." Jej otec a tréner v jednej osobe Timotej Zuzula k söldenskej ouvertúre trefne podotkol: "Je to ľadová hora. Keď sa postavíte na tupých hranách na cieľový hang, tak sa tam neudržíte. Napriek tomu sme sa rozhodli v Söldene štartovať. Začína sa sezóna, ideme s kožou na trh."

Úvodné preteky predolympijskej zimy sa jazdia až v sobotu a nedeľu, ale už v piatok od 18.30 h bude na programe slávnostné žrebovanie a prideľovanie štartovných čísel. V sobotu potom príde na rad ženský obrovský slalom a v nedeľu mužský. Prvé kolá sú po oba dni na programe od 9.45 h, druhé kolá s tridsiatkou najlepších potom od 12.45 h.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.