Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

ŠOKUJÚCE

Sportnet|Publikované 10. aug 2008 o 22:00

V Pekingu zavaždili svokra trénera USA!Dvaja príbuzní trénera americkej mužskej volejbalovej reprezentácie sa stali terčom útoku 47-ročného Číňana

V Pekingu zavaždili svokra trénera USA!

Dvaja príbuzní trénera americkej mužskej volejbalovej reprezentácie sa stali terčom útoku 47-ročného Číňana na jednom z historických miest dejiska Hier XXIX. olympiády v Pekingu.

PEKING. Muž v sobotu v centre Pekingu napadol amerických turistov a ich čínskeho sprievodcu, pričom občana USA usmrtil bodnými ranami. Policajné zdroje zároveň potvrdili, že druhá zranená osoba je Američanka a že útočník po svojom čine spáchal samovraždu skokom z druhého poschodia historickej Báubnovej veže. K incidentu prišlo v jednej z najnavštevovanejších architektonických pamiatok v čínskej metropole. Nezabránili mu ani extrémne bezpečnostné opatrenia v meste.

Obeťou svokor trénera USA

Obeťou útoku sa stal Todd Bachman, svokor trénera americkej volejbalovej reprezentácie žien Hugha McCutcheona. Zahynul po ranách nožom. Zranená bola aj jeho manželka Barbara, ktorú hospitalizovali v miestnej nemocnici. Niekoľko bodných rán utŕžil aj čínsky sprievodca. Bez zranení obišla iba dcéra Bachmanových Elisabeth. "Dvaja členovia trénerovej rodiny utrpeli počas útoku bodné rany, miestne úrady oznámili, že išlo o jedného páchateľa. Jedna o obetí zomrela, druhá je vážne zranená. Po útoku si vrah vzal život," uviedol vo svojom vyhlásení Olympijský výbor USA. Nová Čína informovala o dvoch zranených, hospitalizovaný bol aj čínsky sprievodca Američanov.

Motív zatiaľ neznámy

Agresora identifikovali ako 47-ročného Tang Jong-minga z východočínskeho Chang-čou. Hovorca amerického veľvyslanectva v Číne Richard Buangan k tragédii povedal: "Môžem vám potvrdiť, že spolupracujeme s rodinou obete aj s čínskymi úradmi." K incidentu došlo v čase, keď je v najľudnatejšej krajine sveta na návšteve aj prezident USA George W. Bush, ktorý sa zúčastnil na otváracom ceremoniáli a v pláne má aj oficiálne stretnutie s čínskym prezidentom Chu Ťin-tchaom. "Pán prezident bol o prípade informovaný, jeho myšlienky patria rodine obetí," píše sa v reakcii kancelárie Bieleho domu.

Záhadou zatiaľ zostáva motív, ktorý viedol Tanga k takémuto konaniu. "V tejto chvíli nemáme k dispozícii žiadne ďalšie informácie," oznámil hovorca pekinského úradu pre verejnú bezpečnosť. Podľa agentúry Xinhua bol Tang rozvedený a v aktuálnom čase nezamestnaný. Povinnosti hlavného kouča USA prevzal asistent trénera americkej volejbalovej reprezentácie Ron Larsen.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.