Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Šok: Heister odstúpil!

Sportnet|Publikované 28. jan 2009 o 23:00

ZÁHREB. Tréner slovenskej reprezentácie hádzanárov Zoltán Heister sa včera v Záhrebe počas voľného dňa majstrovstiev sveta nečakane vzdal svojej

funkcie. Svojim zverencom to oznámil deň pred záverečným vystúpením tímu SR na tomto šampionáte v súboji o konečné 9. miesto proti Nórom.

V dnešnom súboji proti Nórom by mal mužstvo z lavičky viesť doterajší asistent Juraj Jurajov. Do dejiska MS sa chystá pricestovať prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Pavol Derfényi a mal by absolvovať rozhovor s odstupujúcim Heisterom.

"S trénerom som hovoril a na dnešné predpoludnie sme si dohodli stretnutie v Záhrebe, na ktorom celú záležitosť preberieme. Momentálne bližšie neviem, o čo ide, ale po rozhovore so Zoltánom Heisterom zaujmeme stanovisko a k celej záležitosti sa vyjadríme," uviedol včera večer P. Derfényi.

Informácia o Heisterovom odstúpení je značne šokujúca vzhľadom na to, že Slováci vo svojej premiére na MS herne ani výsledkovo nesklamali. Už pred záverom šampionátu je isté, že obsadia miesto v prvej desiatke. Mohli dokonca skončiť aj vyššie, ale v dramatickom závere utorňajšieho duelu v skupinovej štvrťfinálovej fázy podľahli Švédom o jediný gól (26:27). Predtým zdolali favorizovanú Kórejskú republiku (23:20), zo základnej skupiny postúpili do ďalšej fázy na úkor Rumunov (28:23) a zobrali bod aj silným Maďarom (24:24).

"Vidím, že sú ešte určité rezervy v hernom prejave, podľa môjho názoru tím potrebuje zmenu. Nový tréner by mohol priniesť aj nový impulz, ten by prospel aj k ich športovému rastu. Hovorí sa, že v najlepšom treba prestať, je možné, že aj ja som už unavený, v poslednom čase toho bolo dosť veľa, potrebujem si aj oddýchnuť," uviedol Heister.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.