Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Softbalovým favoritom USA, Japonky chcú zabudnúť na traumu zo Sydney

TASR|13. aug 2004 o 17:43

Atény 13. augusta (TASR) - Súboje na olympijskom softbalovom štadióne v komplexe Helliniko odštartujú v sobotu duelom Japonska s Austráliou (8.30 SELČ).

Turnajovým favoritom číslo jeden sú Američanky, ktoré sa budú usilovať o zisk tretieho zlata v sérii na troch olympiádach po sebe.

Výber USA disponuje kvalitným kádrom, kde sa snúbi skúsenosť s mladosťou. Oporou budú Lisa Fernadezová, dvojnásobná olympijská víťazka, či nováčik Jennie Finchová, ktorá v pozícii nahadzovačky vytvorila za Arizonskú univerzitu v súťaži NCAA rekord počtom 60 víťazných zápasov v sérii. Softbalistky USA nenechali nič na náhodu ani pri otázkach aklimatizácie, keď do Atén pricestovali ako prvý softbalový tím vôbec.

Američankám sa cieľ budú snažiť prekaziť najmä Japonky, strieborné medailistky zo Sydney 2000. Budú sa však musieť vyrovnať s traumou straty prehraného inningu v nadstavení finále OH 2000, ktorý ich stál olympijské zlato proti USA. Do bojov o najcennejšie kovy budú chcieť prehovoriť aj Čína či Kanada, tá povzbudená triumfom vo finále turnaja v Prahe nad Tajwanom.

Všetci priami účastníci i fanúšikovia softbalového turnaja dúfajú, že turnaj bude atraktívnou súčasťou Hier XXVIII. olympiády, keďže sa už častejšie ozvali hlasy aj z najvyšších miest o absencii softbalu na OH 2008 v Pekingu.

Súvisiace články