Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Soči je stále v stave dokončovania

(Autor: Ilustračné - TASR/AP)
SITA|20. feb 2014 o 15:20

MOV priznal problémy s ubytovaním, spozorovali ich neskoro.

SOČI. Do konca XXII. zimných olympijských hier zostávajú štyri dni, ale všetky hotelové izby v Soči stále nie sú pripravené prijať hostí. Priznal to aj technický riaditeľ Medzinárodného olympijského výboru (MOV) pre olympijské hry Gilbert Felli.

"Áno, sú tu isté problémy s hotelmi, no musíme brať do úvahy, že s niektorými ubytovacími zariadeniami sa ani nepočítalo. Chcem byť k našim priateľom zo Soči spravodlivý. Sú tu hotely, ktoré nemali byť v tomto čase dokončené, ale majitelia sa rozhodli zvýšiť pred ZOH tempo prác, aby ponúkli svoje služby organizačnému výboru," vysvetlil Švajčiar Felli.

Kritickejšie hodnotil situáciu šéf koordinačnej komisie pre ZOH 2014 Jean-Claude Killy. Priznal, že problém s hotelmi nespozoroval včas. "Uvedomili sme si to príliš neskoro. Poplašné zariadenie sa spustilo až v septembri. Mimoriadne som vycestoval do Soči a pýtal som sa: ´Čo treba spraviť? Nemôžeme organizovať olympijské hry bez ubytovacích kapacít´," citoval Killyho spravodajský systém ZOH.

Podľa riaditeľky organizačného výboru pre komunikáciu Alexandry Kosterinovej Rusi dodali všetko, čo sľúbili. "Všetci sú ubytovaní, novinári aj ostatní návštevníci. Záväzky sme splnili," uviedla.

Aj v týchto dňoch sa v Soči usilovne pracuje na dotiahnutí niektorých "detailov" - naťahujú sa telefónne linky, vešajú závesy na sprchovacích kútoch, inštalujú práčky.

Singapurský šéf koordinačnej komisie pre ZOH 2018 v Pjongčangu Jerry Ling verí, že stav v Soči bude ponaučením. "Pre budúcich hostiteľov je to jedinečná príležitosť načerpať skúsenosti," povedal.

Súvisiace články