Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Sobranský úspech pod Tatrami

Sportnet|Publikované 17. sep 2002 o 22:00

Svit - Po výprasku v Michalovciach (6:1) nastupovali hráči Svitu na domáci zápas proti Sobranciam s jednoznačným cieľom odčiniť tento nepríjemný

debakel a zabodovať konečne naplno. Po nevýraznom výkone však podľahli Zemplínčanom zo Sobraniec nečakane 1:3, čím potvrdili, že herná kríza podtatranského kolektívu stále nepominula. "Toto mužstvo si súčasný stav privodilo vo svojich hlavách, pretože každému hráčovi chýbalo to prioritné, teda pohyb a nasadenie. Ak hráči vybehnú na ihrisko bez týchto základných atribútov, je veľmi ťažké zdolať aj seba slabšieho súpera a dovolím si tvrdiť, že naše mužstvo by pohybom malo problém zvíťaziť aj nad svitskými starými pánmi. Zápas sme však napriek tomu začali vcelku dobre a sami hráči mohli cítiť, že súper nie je z kategórie kvalitných a že je zdolateľný. Do 15. minúty sa na našu hru dalo pozerať, ale po inkasovanom góle sa nám opäť podlomili kolená. V mužstve sa nenašiel nikto, kto by zabojoval, išiel do osobných súbojov, zvýšil pohyb, nasadenie a dôraz, a preto sú naše výsledky odzrkadlením súčasného nelichotivého stavu. Je veľmi ťažké motivovať mužstvo a hráčov na ďalšie zápasy. Rád by som družstvu pomohol aj na ihrisku, ale riskantný zdravotný stav mi to nedovoľuje. Keďže nevidím žiadnu snahu hráčov zmeniť myslenie, vážne uvažujem o abdikácii z trénerskej funkcie, lebo ma už táto práca vôbec nenapĺňa. Mám pocit, že tomuto mužstvu už nemám čo dať, a tak je zrejme čas na zmenu trénera," sklamane konštatoval bezprostredne po stretnutí kormidelník Sviťanov Ján Guziar.

Naopak, šťastím oplýval kouč hostí Ján Zuzčin. "Domáci mali optickú územnú prevahu, čo bolo spôsobené tým, že nám chýbali dvaja hráči v stredovej formácii Gaži a Soták, a tak sme museli urobiť nejaké korektúry v zostave. Na ihrisku súpera sme ale strelili tri góly, a tak je naše víťazstvo zaslúžené. Pred zápasom sme ušili správnu taktiku, v minulosti sme tu totiž inkasovali vyššie prídely. Hráči si zaslúžia za predvedený disciplinovaný výkon pochvalu." Zemplínčania sa dostali na koňa už po štvrťhodine hry, keď sa im po chybe v zadných radoch domáceho kolektívu podarilo dostať do vedenia. "Prvý gól bol pre nás ukľudňujúci, potom sme hrali ďalej, škoda vyrovnávajúceho gólu, pri ktorom sme urobili menšiu chybičku. Pomohli nám ale korektúry, keď sme vymenili dvoch hráčov, vykryli sme to a z protiútokov sa nám podarilo streliť ďalšie dva góly," radostne konštatoval J. Zuščin, ktorému bolo v stretnutí najhoršie po vyrovnávajúcom údere hostiteľov. "Vedeli sme, odkiaľ nám hrozí nebezpečenstvo, a napriek tomu sme po chybičke inkasovali. Mužstvu však okrem tohto momentu nemám čo vytknúť, lebo splnilo to, čo sme si pred zápasom povedali. Domáci majú kvalitný káder, my sme ale hrali to, čo sme potrebovali a predzápasovú taktiku dodržali naši hráči do bodky."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.