Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Sobrance sa v súboji proti lídrovi súťaže vytiahli

Sportnet|Publikované 7. apr 2009 o 00:00

V náročnom treťoligovom zápase Sobrance doma len tesne podľahli suverénnemu lídrovi z Moldavy n/B. (0:1). Zdobila ich veľká motivácia. SOBRANCE. Aj

V náročnom treťoligovom zápase Sobrance doma len tesne podľahli suverénnemu lídrovi z Moldavy n/B. (0:1). Zdobila ich veľká motivácia.

SOBRANCE. Aj keď v sobotu Sobrance doma lídrovi tretej ligy Moldave nad Bodvou podľahli 0:1, výkonom nesklamali. Vedúci celok súťaže sa musel na trojbodový zisk poriadne nadrieť.

Obdivuhodná vizitka

Mladučký sobranský celok mal proti vedúcemu tímu tretej ligy ohromnú guráž. Nie nadarmo, keďže jeho sobotňajší súper v 19 odohraných kolách súťaže stratil iba 5 bodov (za jednu prehru a jednu remízu). V doterajšom priebehu súťaže inkasoval iba tri góly. Skóre si vylepšuje nielen doma, ale bez problémov aj vonku. V kádri má navyše viacero futbalistov, ktorí v minulosti obliekali dresy účastníkov najvyššej súťaže, ako napríklad J. Majoroš, Vojtaško (MFK Košice), Jurko (Slovan Bratislava) či M. Seman (Prešov, Trenčín, B. Bystrica).

Nemajú sa za čo hanbiť

Uvedené skutočnosti nabili Sobrančanov ohromnou energiou a nesmiernym chcením. Ich enormná snaha o dôstojnú partiu s najväčším ašpirantom na postup do II. ligy takmer priniesla ovocie. Trápiaca sa Moldava n/B. totiž čakala na víťazný gól až do 70. minúty súboja. "Za dve vzájomné stretnutia s Moldavou v tejto sezóne sa absolútne nemusíme hanbiť. Na jeseň sme tam podľahli len 0:2, čím sme na jej trávniku utrpeli jednu z najnižších prehier spomedzi všetkých účastníkov III. ligy Východ. Teraz na jar sme doma vo veľmi vydarenom zápase siahali po bode," bilancoval sobranský obranný pilier Peter Pavlina, ktorý zdôraznil, že proti tomuto mužstvu, ktoré v súčasnosti trénuje bývalý československý a slovenský reprezentant Ľubomír Luhový, sa Sobrance vedia skvele vyhecovať.

Výborná vzpruha

Sobrančania bojovali, čo im sily stačili. "Každý z nás odovzdal na trávniku svoje maximum. Podržal nás aj brankár Polomský. Škoda toho protiútoku, z ktorého hostia dali víťazný gól," povedal na okraj sobotňajšieho stretnutia urastený hráč. "Vidím tu však aj pozitívum. Dnes sme sa opäť presvedčili o tom, že s kýmkoľvek zo súťaže môžeme odohrať normálnu partiu," konštatoval. Vydarené stretnutie s Moldavou n/B. je pre mladý zemplínsky kolektív výbornou vzpruhou a psychickým dopingom pred najbližšími troma duelmi, v ktorých sa predstaví vonku - v dohrávke na pôde Vysokých Tatier (vo štvrtok 9. 4.) a potom v Giraltovciach a Bardejove.

Súvisiace články