Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Sobrance porazili neľahkého súpera z Rudnian

Sportnet|Publikované 24. okt 2005 o 22:00

Sobrance V 14. kole IV.futbalovej ligy Juh sa Sobrančania tešili z cenného trojbodového zisku. V dôležitom zápase tímov z horšej časti tabuľky

zdolali nebezpečné Rudňany 3:1 (1:1). Poskočili v tabuľke, potešili priaznivcov a Spišiakov stiahli do spodných štvrtoligových vôd. Po záverečnom hvizde rozhodcu netajil radosť z výsledku aj 37-ročný sobranský gólman Michal Zajac. "Dnešné víťazstvo ma teší o to viac, že hostia neboli ľahkým súperom. Preferovali kombinačný futbal, prihrávali si do "nohy" a často podnikali brejky. Dosť nami otriasol ich gól v prvých sekundách súboja. Prestali sme si veriť, nepristupovali sme k protihráčom a tí sa dostávali do šancí. Najviac práce som mal určite v prvej štvrťhodine duelu. Zlikvidoval som dve nebezpečné strely. Hosťujúci celok ma zamestnával aj po vylúčení ich hráča. My sme sa príliš hrnuli do útoku, oni to využili na rýchle prieniky. Za stavu 2:1 stále žili. Po našich chybách mohli skórovať, ale z rôznych príčin neuspeli," uviedol hráč, ktorý odchytal piate zápolenie za sebou. Donedávna stabilný sobranský brankár Ján Pochanič totiž z neznámych príčin nechodí na štadión.

Sobrančania sa tiež neukázali v najhoršom svetle. Doplatili na zlú koncovku. Len samotný Serbák spálil dve stopercentné gólové príležitosti. Zoči-voči rudnianskemu brankárovi neuspeli aj Hrečin a Tutko. Ak by šance využili, v najvýchodnejšom okresnom meste na Slovensku mohlo byť ešte veselšie. Vráťme sa ale k M.Zajacovi. V svätyni sa mi zapáčilo. "Už som pomaly uvažoval o ukončení aktívnej činnosti, lenže po Pochaničom odchode sa zmenila situácia. Znova som sa vrátil do brány. Normálne sa zapojím aj do zimnej prípravy. Ťažko povedať, či budem chytať počas odvetnej časti. Črtám sa mi totiž práca v Nemecku. Takže, uvidíme," uzavrel brankár, ktorý občas adresoval obrancom riskantné prihrávky (popri číhajúcich hráčoch súpera). Výhra ho veľmi potešila, ale už teraz myslí na nadchádzajúce súboje v Rožňave a Slivníku. Inak, na mokrom teréne nebola núdza o tvrdšie osobné súboje. Aj preto rozhodca napomenul žltou kartou až ôsmich hráčov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.