Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Sobrance opäť myslia na najvyššie priečky

Zo Sobraniec odchádza. Jánovi Smoľákovi (vpravo) skončilo hosťovanie. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 13. júl 2012 o 22:00

Sobrance opustili dvaja hráči, pribudli však Tomáš Čižmár a Lukáš Sabo. Dnes nastúpia v Snine.SOBRANCE. V príprave na nový súťažný ročník piatej ligy skupiny Juh sú už aj futbalisti MFK Sobrance, ktoré v uplynulej sezóne obsadili výbornú druhú priečku hneď za postupujúcimi Veľkými Revišťami.

Kým vlani v lete nezostal v mužstve kameň na kameni, tentoraz sa ho dotkli iba minimálne zmeny.

Sobrančania si naplánovali začiatok letnej prípravy na pondelok 9. júla, teda tri týždne pred štartom súťaže.

„Už tradične je letná prestávka krátka, takže veľa času nemáme. Trénujeme štyrikrát do týždňa a v pláne máme odohrať aj tri prípravné súboje. Ten prvý absolvujeme už dnes na ihrisku štvrtoligovej Sniny. O týždeň nás ešte čaká duel vo Vranove nad Topľou a v stredu 25. júla odohráme generálku na domácej pôde proti Borši,“ prezradil čo to o príprave kormidelník MFK Radoslav Kačala.

Dvaja za dvoch

V kádri Zemplínčanov došlo iba k menším zmenám. Dres MFK už v nasledujúcej sezóne nebudú obliekať dvaja hráči základnej zostavy, stredopoliar Vladimír Praščák a útočník Ján Smoľák, ktorým sa skončili hosťovania a k ich predĺženiu nedošlo. Obaja momentálne zarezávajú v susedných Veľkých Revištiach.

„Novými tvárami v tíme sú kanonier Tomáš Čižmár zo Sečoviec a univerzálny záložník Lukáš Sabo, ktorý naposledy hrával v Čani. Obaja sa nám hodia do koncepcie a určite budú prínosom. Obzeráme sa ešte po posile do stredu defenzívy, keďže Peter Danko sa osvedčil v útoku a pravdepodobne tam bude hrávať aj naďalej,“ uviedol R. Kačala.

Ťažké vyžrebovanie

Sobrance nasadili v minulom ročníku latku veľmi vysoko, keď sa im podarilo obsadiť druhú priečku. Na špici tabuľky by sa chceli pohybovať aj v novej sezóne.

„Chceme stavať na vlaňajšom ročníku, naším cieľom je naďalej produkovať kvalitný futbal založený na výbornej defenzíve. Na postup nemyslíme, chceme sa pohybovať na vrchných poschodiach piatej ligy,“ ozrejmil lodivod, ktorého v uplynulej sezóne mrzel iba jeden fakt: „Na naše domáce zápasy chodilo málo ľudí, aj napriek tomu, že sme hrali dobre. Radi by sme to zmenili.“

Zverencov R. Kačalu čaká náročný štart do súťaže. „Najprv cestujeme na horúcu pôdu do Kráľovského Chlmca, s ktorým sme aj zakončili minulú sezónu, a o týždeň doma privítame nepríjemný celok Medzeva,“ uzavrel prešovský rodák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.