Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Sobrance naložili Rožňave poltucet gólov

Radosť sobranských futbalistov. Súpera z Rožňavy porazili vysoko 6:1. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 30. okt 2012 o 23:00

Už po štvrťhodine hry viedli 3:0, nakoniec triumfovali 6:1. V sobotu hrajú opäť doma, hostiť budú Kráľovský Chlmec.

SOBRANCE. Piate víťazstvo v rade dosiahli v sobotu štvrtoligoví futbalisti Sobraniec, ktorí na vlastnom trávniku nedali žiadnu šancu súperovi z Rožňavy a zdolali ho vysoko 6:1 (3:1).

Keďže vedúce celky Veľký Folkmar a Krompachy cez víkend zaváhali, strácajú Zemplínčania, ktorým patrí tretie miesto, na prvú priečku už iba šesť bodov.

Sobrančania sa do súpera pustili s chuťou a už v 2. minúte mohol otvoriť skóre Ivanko, ale trafil iba bočnú sieť. O štyri minúty nato už Pado skóroval, keď sa presadil po akcii na pravej strane.

Hneď potom sa ten istý hráč presadil opäť, keď po centri Simčíka zvýšil hlavou na 2:0. Tretí gól MFK pridal Pavlina takisto hlavou.

V 24. minúte po nedorozumení domácej obrany znížil Motyka, ale krátko pred prestávkou Hutaj po rohu vrátil Sobranciam trojgólový náskok.

V 59. minúte sa Hutaj presadil krásnym volejom a potom skóroval po rohu aj Viňanský. Posledné slovo duelu patrilo striedajúcemu Sabovi, ktorý strelou spoza šestnástky opečiatkoval žrď hosťujúcej brány.

Odovzdaný súper

Lodivod MFK Radoslav Kačala po zápase skonštatoval: „Do duelu sme vstupovali s tým, že chceme potvrdiť tri body zo Sokolian. Tomu sme aj podriadili spôsob hry a vysoko sme napádali súpera, čo sa nám aj darilo. Získavali sme rýchlo lopty a už v 15. minúte sme vyhrávali o tri góly. Potom sme síce po hlúpej chybe inkasovali, naďalej som však chlapcov nabádal k našej hre. Súper pricestoval odovzdaný. Som spokojný, hoci tam boli aj nejaké chyby. Najbližšie hostíme Kráľovský Chlmec, ak chceme držať krok so špicou tabuľky, tak nemôžeme zaváhať.“