Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Sobotňajší šprint pre Kircheisena

SITA|Publikované 10. mar 2007 o 17:18

LAHTI 10. marca (SITA) - Víťazom sobotňajšieho šprintu (jeden skok na mostíku HS-134 a beh na 7,5 km) Svetového pohára 2006/2007 v severskej kombinácii sa vo fínskom Lahti stal nemecký reprezentant Björn ...

LAHTI 11. marca (SITA) - Víťazom sobotňajšieho hurikánového šprintu (jeden skok na mostíku HS-134 a beh na 7,5 km) Svetového pohára 2006/2007 v severskej kombinácii sa vo fínskom Lahti stal nemecký reprezentant Björn Kircheisen. Dvadsaťtriročný rodák z Erlabrunnu dosiahol svoje druhé tohtosezónne víťazstvo vo SP, pričom po skokoch figuroval na štvrtom mieste, no po bojoch na mostíku vedúceho Nóra Espena Riana dostihol už po dvoch minútach behu. V hurikánovom šprinte štartujú všetci v rovnakom čase, ale body zo skokov sú prepočítané na vzdialenosť. Rian štartoval z bodu nula, ostatní podľa prepočtu v určitej vzdialenosti za ním. Kircheisen na štarte zaostával o 124,5 m. V Lahti sa Nemcovi darí, vo fínskom stredisku vyhral preteky SP už tretí rok po sebe. Druhú priečku si vybojoval vlaňajší olympijský víťaz z Turína Rakúšan Felix Gottwald (+14,2 s), tretí skončil Jason Lamy Chappuis z Francúzska, ktorý sa bezprostredne po preťatí pomyselnej cieľovej pásky vrátil späť na mostík, aby pomohol družstvu skokanov na lyžiach v tímovej súťaži. Fín Hannu Manninen si napriek tomu, že dobehol až štrnásty, udržal pozíciu lídra celkového poradia Svetového pohára so 763 bodmi. Jeho najväčší rival v boji o krištáľový glóbus Magnus Moan skončil až na 25. mieste a na trojnásobného víťaza SP už stráca dvojo pretekov pred koncom sezóny 119 bodov. Kircheisena, ktorý v Lahti vyhral v sobotu svoje ôsme preteky SP v kariére, tento triumf posunul z deviateho na 7. miesto (480 b.).

Výsledky - sobota - Lahti:

Šprint (skok na mostíku HS-134/beh na 7,5 km): 1. Björn Kircheisen (Nem.) 18:58,7 min, 2. Felix Gottwald (Rak.) +14,2 s, 3. Jason Lamy Chappuis (Fr.) +30,5, 4. Christoph Bieler (Rak.) +33,2, 5. Anssi Koivuranta (Fín.) +35,0, 6. Petter Tande (Nór.) +35,0, 7. Mario Stecher (Rak.) +42,1, 8. Sebastian Haseney (Nem.) +52, 9. Espen Rian (Nór.) +56,9, 10. Ronny Heer (Švajč.) +1:02,9.