Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

So zónovou obranou Levičanov sa Košičania nevysporiadali

Sportnet|Publikované 20. okt 2003 o 22:00

Košice - Basketbalisti Slávie TU Košice majú na svojom konte po štyroch kolách jedno víťazstvo a tri prehry. Bilancia mohla byť aj vyrovnaná, to by

však extraligový nováčik musel v sobotu zvíťaziť v Leviciach. Nepodarilo sa, technici prehrali 81:90.

"Bol to vyrovnaný zápas, do tretej štvrtiny sa to vyvíjalo celkom podľa našich predstáv. Vyhrávali sme, ale zlomový okamih nastal, keď súper nasadil zónovú obranu. Nevedeli sme sa proti nej presadiť, domáci nám vedeli vypichnúť loptu a dali tri lacné koše a v tom úseku sme inkasovali aj trojky. My sme v tom čase nedali niekoľko minút kôš a tam sa to zlomilo. Levičania si už umnou hrou víťazstvo udržali," krídelník Slávie TU Peter Klein, s 24 bodmi najlepší strelec zápasu. Z jeho slov vyplýva, že východniarov položila zóna súpera. "Dovtedy to bolo vyrovnané, potom sme sa nevedeli presadiť. Keď sme viedli o sedem-osem bodov, mali sme to natiahnuť a mohli sme zvíťaziť."

Košičania si nechali nastrieľať za zápas 13 trojok, rovnako ako v dueli proti Komárnu. To nesvedčí o príliš zodpovednej hre v obrane. "Chyba bola v tom, že obvodoví hráči vnikali, krídlo sa muselo stiahnuť, oni to vyhodili von a dávali koše. Levičania urobili taký taktický ťah, že Lovík hral na začiatku pod košom a Červenka, ktorý nám dával trojky, bol bránený našim pivotom. Nie v tom však bola chyba, myslím si, že sme mali na to, aby sme vyhrali. Podľa mňa zvíťazil šťastnejší." O to viac mrzí, že dva body technici nedoviezli. "Samozrejme, veď to bol zápas o štyri body. Najdôležitejšie však bude ustrážiť si domáce duely, vonku môžeme iba prekvapiť."

Peter Klein v doterajšom priebehu sútaže veľa bodov nedával, ale v sobotu mu išla karta. Ani jeho 24 bodov však na úspech nestačilo. "Celkom mi to išlo. Raz ide jednému, potom druhému, ale nie je dôležité, kto dáva body, ale to, aby mužstvo vyhrávalo. Keď budeme podávať optimálne výkony, nemali by sme mať problémy s účinkovaním v extralige a môžeme prilákať divákov do hľadiska," verí 28-ročný basketbalista, ktorý v Slávii TU plní zároveň aj funkciu asistenta trénera.

Najbližšiu sobotu sa Košičania predstavia po dvoch stretnutiach na palubovkách súperov opäť doma. Technici privítajú Handlovú, nad ktorou chcú vyhrať, i keď súper naposledy prekvapil triumfom nad majstrovským Svitom. "Handlová bude ťažký súper. Z vlastnej skúsenosti totiž môžem povedať, že Košice nikdy nevedeli na tohto protivníka zahrať. V Košiciach som proti ním odohral veľa zápasov a väčšinou sme aj doma v poslednom čase prehrávali, vonku som v Handlovej vyhral len raz v živote pred siedmimi rokmi. Handlová má skúsené mužstvo, stiahli aj hráčov z Prievidze. Môže to byť veľmi dobrý zápas, krorý by mal priniesť kvalitný športový zážitok. Pokúsime sa zvíťaziť, urobíme pre to všetko," dodal P. Klein.

PETER KLEIN V STRETNUTÍ PROTI LEVICIAM: Body spolu: 24, streľba spod koša: 6 pokusov/ 5 úspešných, ostatná streľba z poľa: 2/2, trojky: 5/3, streľba spolu: 14/11, trestné hody: 1/1, doskoky: 5 (1 obranných, 4 útočné), získané lopty: 2, stratené lopty: 1, získané fauly: 3, fauly: 1, asistencie: 5, bloky: 0, odohrané minúty: 25.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.