Sobota, 17. apríla, 2021Meniny má Rudolf, Rudolfa

So Švajčiarmi možno pod holým nebom

Sportnet|31. júl 2008 o 00:00

GSTAAD. Slovenská hokejová reprezentácia možno absolvuje jeden, prípadne dva februárové prípravné zápasy proti Švajčiarsku na otvorenom štadióne v

meste Gstaad. O možnosti odohrať takého stretnutia informoval manažér Švajčiarskej asociácie ľadového hokeja (SIHA) a generálny sekretár budúcoročného svetového šampionátu Peter Lüthi, podľa ktorého by to bol vynikajúci spôsob, ako osláviť storočnicu otvorenia štadióna v Gstaade a zároveň spropagovať MS 2009, ktoré sa uskutočnia vo švajčiarskych mestách Bern a Zürich-Kloten. "Vo februári by sme chceli zorganizovať pod holým nebom prípravné zápasy reprezentácie. Zatiaľ nie je isté, proti komu by sme v týchto dueloch mohli nastúpiť, záležať bude na tom, či prípadný súper bude súhlasiť s možnosťou odohrať stretnutie v takýchto podmienkach," povedal Lüthi.

Vo februári dvojzápas

Keďže vo februárom reprezentačnom termíne sa uskutočnia v Štokholme tradičné Švédske hokejové hry (LG Games) za účasti Fínska, Ruska, Česka a domáceho Švédska, do úvahy prichádza z európskej špičky jedine Slovensko alebo Bielorusko. Práve na február má slovenský tím pod taktovkou trénera Jána Filca naplánovaný dvojzápas proti krajine "helvétskeho kríža". Otvorený hokejový štadión v Gstaade, na ktorom niekdajší miestny hokejový tím získal v dvadsiatych rokoch minulého storočia dva majstrovské tituly, má kapacitu 3500 miest.

Súvisiace články