Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

So starým rokom sa chcú Sviťania rozlúčiť víťazne

Sportnet|Publikované 9. dec 2003 o 23:00

Svit - Dnes sa v odvetnom zápase štvrťfinále Slovenského pohára proti Slávii TU Košice rozlúčia basketbalisti úradujúceho majstra Chemosvitu Svit so

starým rokom. Naposledy si zmerali sily na svojej palubovke s Levicami, ktoré robili Podtatrancom problémy iba v prvej štvrtine duelu, ktorú prekvapivo vyhrali hostia (24:26). "Pod Tatry sme prišli s cieľom urobiť dobrý dojem, lebo v domácom stretnutí sme jednoznačne vybuchli. Chceli sme ukázať, že vieme hrať lepší basketbal, ako sme predviedli v prvom zápase. Bolo to síce o niečo lepšie, ale nenaplnilo to moje predstavy. V prvej štvrtine sme hrali to, čo sme chceli produkovať celý zápas. Domáci potom vystriedali na Lutovského Kmetoniho a od tohto momentu sa nenašiel v našom tíme hráč, ktorý by zobral na seba zodpovednosť," konštatoval po dueli vo Svite tréner hostí Pavol Sooš, ktorého družstvo nakoniec dosiahlo vcelku prijateľnú prehru (96:74). "Nie je to síce najhorší výsledok, ale pri súčasnej sile oboch mužstiev by som bral, keby to bolo z našej strany o tých desať bodov prijateľnejšie. Svoj štandard odohral Michálik, na začiatku zápasu Lutovský, na ktorého výkone však bolo cítiť, že do družstva prišiel iba nedávno a chýba mu ešte súhra so spoluhráčmi. Z ostatných hráčov dobre bránil Sýkora, ďalší mali veľké výkyvy a striedali výborné momenty so slabými," zhodnotil výkony niektorých jednotlivcov kormidelník Levíc.

Domáci prevyšovali svojho súpera vo všetkých herných činnostiach a keď zapli naplno v obrane, o víťazovi nebolo pochýb. Svojich divákov však stovkou nepotešili, pretože mladíci, ktorí dostali príležitosť, častokrát faulovali a hostia nakoniec trojcifernú prehru odvrátili. "Stovku by sme dosiahli za predpokladu, keby som na ihrisku nechal hráčov, ktorí náš náskok natiahli. Myslím si však, že príležitosť treba dať mladým, aj keď niekedy si to hádam ani nezaslúžia, pretože znegujú prácu hráčov, ktorí sú dovtedy na ihrisku," kriticky poznamenal tréner Svitu Miloš Pažický, ktorý verí, že jeho zverenci sa dnes úspešne rozlúčia so starým rokom. "Je to pre nás posledný zápas v tomto roku a preto by sa patrilo, aby sme sa s ním rozlúčili víťazne."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.