Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Snowboardfest na Štrbskom Plese potrvá až dva dni

Snowboardfest sa roky konal na Drienici pri Sabinove, keďže sa z neho postupom času stala čoraz väčšia akcia, organizátori ho presťahovali do Tatier. (Autor: snb)
TASR|Publikované 13. feb 2013 o 16:17

V 50-člennom štartovom poli budú skvelí snoubordisti z viacerých krajín sveta súťažiť o prémie vo výške 10 000 dolárov.

ŠTRBSKÉ PLESO. Jazdcov hlásiacich sa na najväčšie snoubordové podujatie zimy na Slovensku Sony Xperia Snowboardfest 2013 pribúda.

Registrácie už organizátorom prišli z Nórska, Fínska, Švédska, Rakúska, Slovinska, Česka, ale aj zo Slovenska. Novinkou tohto ročníka je, že bude dva dni, začne sa v piatok 15. februára a vyvrcholí o deň neskôr.

Podľa organizátorov čaká na účastníkov súťaže Big Air profesionálne pripravený skok.

"V 13-ročnej histórii akcie sme ešte nezaznamenali také ideálne podmienky na postavenie naozaj obrovského Big Air. Uvedomujeme si, že to je najlepšia pozvánka pre divákov, ale najmä jazdcov, keďže taká zostava, aká bude na Štrbskom Plese, sa inde na Slovensku nedá vidieť," priblížil aktuálny stav príprav Jozef Murín z Boardcore Agency.

Podľa neho sa vďaka snehovým podmienkam podarí pripraviť až dva skoky na jednej platforme. "Pôjde o jeden veľký, s rozmerom 18 až 20 metrov a druhý menší, s rozmerom asi 14 metrov. To by malo uspokojiť každého pretekára. Chceme od nich, aby si dobre zaskákali a poriadne si užili náš snowboardfest," dodal Murín.

V piatok predvedú jazdci tréningový Warm Up, teda zahrievacie kolo, akúsi "ochutnávku" ich umenia. Chýbať nebude ani množstvo súťaží pre divákov, bar a hudba.

Na druhý deň je na programe súťaž v skoku Big Air, zaradená ako jediná na Slovensku aj do medzinárodného seriálu World Snowboard Tour.

Predstaví sa asi 50 účastníkov

V 50-člennom štartovom poli budú podľa Murína skvelí snoubordisti z viacerých krajín sveta súťažiť o prémie vo výške 10 000 amerických dolárov.

"Víťaz vlaňajšieho Snowboardfestu Jorn Simen Aaboe bol už tento rok pozvaný na najväčší snowboardový event sveta - Air and Style v Innsbrucku s dotáciou 100 000 dolárov. Slovenským želiezkom v ohni by mal byť Matej Matys, ktorý sa už prebojoval do širšej európskej špičky a na Štrbskom Plese bude obhajovať 6. miesto z vlaňajška," dodal Murín.

Krátko po vyhlásení výsledkov je pre návštevníkov podujatia i samotných štartujúcich pripravená after párty.

"O zábavu sa postarajú DJ-s' - DJ Junior a DJ Ludko Snovak zo Slovenska spolu s DJ Robotom z Českej republiky," uzavrel Murín.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.