Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Snoubording:Slovákom sa v paralelnom slalome nedarilo

TASR|12. jan 2001 o 14:23

Štetín 11. januára (TASR)- Slovenským snoubordovým reprezentantom Romanovi Staníkovi a Marekovi Petruňákovi sa na Medzinárodných majstrovstvách Poľska, čo sú preteky organizované pod hlavičkou Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS), v discilpíne paralel

ný slalom, nedarilo. V hustej hmle a na čerstvo napadanom snehu odsadil R. Staník v kvalifikácii 4. miesto a do finále nastúpil proti Pawlowi Dawidekovi. Tu síce s prehľadom vyhral prvú jazdu, no v druhej nepochopiteľne prešiel cez bránku, čo ho stálo postup ďalej. V celkovom poradí paralelného slalomu tak obsadil desiatu priečku. M. Petruňák, v kvalifikácii desiaty, podľahol podľa očakávania favorizovanému minuloročnému juniorskému majstrovi sveta M. Ligockému a skončil dvanásty. Celkovými víťazmi paralelného slalomu a dvojnásobnými majstrami Poľska sa stali L. Starowicz medzi mužmi a B. Kielonisová medzi ženami. Slovensko medzi ženami zastúpenie v tejto disciplíne nemalo. Z Poľska sa slovenská reprezentácia presúva do Talianska, kde sú na programe ďalšie preteky Svetového pohára a v termíne 21.-28. januára Majstrovstvá sveta FIS.

Výsledky:

Muži: 1. Lukasz Starowicz (Poľ.), 2. Mateusz Ligocki (Poľ.), 3. Jakub Holy (Poľ.), 4. Krzysztev Cimek (Poľ.), ... 10. Roman Staník (SR), 12. Marek Petruňák (SR)

Ženy: 1. Blanka Kielonisová (Poľ.), 2. Malgorzata Kukuczová (Poľ.), 3. Jagna Marczulajtisová (Poľ.)

Súvisiace články