Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Snoubording:Kupcová v paralelnom slalome na 41. mieste, Šeďovú zaujala Bruhinová

TASR|13. jan 2003 o 17:22

Kreischberg 13. januára (TASR) - Slovenská snoubordistka Lucia Kupcova obsadila na MS v snoubordingu v disciplíne paralelný slalom v rakúskom Kreischbergu ...

Kreischberg 13. januára (TASR) - Slovenská snoubordistka Lucia Kupcova obsadila na MS v snoubordingu v disciplíne paralelný slalom v rakúskom Kreischbergu 41. miesto. Za najlepším časom francúzskej olympijskej víťazky z Nagana Karin Rubyovej zaostala 7,4 sekundy.

"Určite to mohlo byt lepšie, ale v strednej časti som v troch bránkach zaváhala", povedala po pretekoch Kupcová. V stredu sa ešte predstaví v diciplíne paralelný slalom a v nedeľu v snoubordcrosse. "Finále bolo v réžii vedúcej pretekárky Svetového pohára Bruhinovej, ktorá uz má na konte aj viacero titulov majsterky sveta v alpských disciplínach. Jazdila vyrovnane, bez chýb a jednoznačne patrila medzi favoritky. Prekvapením bola účasť najúspešnejšej snouibordistky posledných rokov Karin Rubyovej, ktorá ukončila svoje účinkovanie v SP v alpských disciplínach a rozhodla sa venovať iba snoubordcrossu. I napriek tomu ukázala, že stále patrí medzi svetovú špičku aj v alpských disciplínach," zhodnotila vedúca slovenskej výpravy Jana Šeďová.

Majsterkou sveta sa stala Švajčiarka Ursula Bruhinová, ktorá vo finále zdolala Francúzsku Julie Pomagalskú, bronzovú medailu si vybojovala Nemka Heidi Renothová.

Poradie: 1. Ursula Bruhinová (Švaj.), 2. Julie Pomagalskiová (Fr.), 3. Heidi Renothová (Nem.), 4. Lidia Trettelová (Tal.), 5. Karine Rubyová (Fr.), 6. Maria Pichlerová (Rak.), 7. Anna Heiramová (Fín.), 8. Stacia Hookomová (USA)...41. Jana Kupcová (SR)