Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Snoubording: Slovákom sa v obrovsom slalome na MSJ nedarilo

TASR|Publikované 5. apr 2002 o 17:21

Rovaniemi 5. apríla (TASR) - Slovenským juniorským reprezentantom sa v úvodnej disciplíne juniorského svetového šampionátu v snoubordingu v paralelnom ...

Rovaniemi 5. apríla (TASR) - Slovenským juniorským reprezentantom sa v úvodnej disciplíne juniorského svetového šampionátu v snoubordingu v paralelnom obrovskom slalome nedarilo.

Medzi mužmi dosiahol vo fínskom Rovaniemi najlepší výkon Juraj Zvarík, ktorý skončil na 42. mieste a iba o jednu priečku predstihol Juraj Macha. Dvojica Peter Saktor a Juraj Ligda sa nevyhla pádom, čo ich v konečnom účtovaní posunulo na 51. resp. 52. priečku. Majstrovský titul získal Kanaďan Francois Boivin, ktorý vo finále zdolal taliana Rudyho Galliho. Bronz získal Američan Eric Warren.

Jediná slovenská zástupkyňa medzi ženami Lucia Kupcová skončila na konečnom 37. mieste. Majstrovský titul získala Rakúšanka Heidi Kringsová pred Američankou Michelle Gorgoneovou a treťou Taliankou Marion Insamovou.

"Dnešné preteky nám nevyšli podľa predstáv a určite sme chceli dosiahnuť viac," povedala slovenská reprezentantka Lucia Kupcová.

Výsledky:

muži: 1. Francois Boivin (Kan.), 2. Rudy Galli (Tal.), 3. Eric Warren (USA) ... 42. Juraj ZVARÍK, 43. Juraj MACH, 51. Peter SAKTOR, 52. Juraj LIGDA (všetci SR),

ženy: 1. Heidi Kringsová (Rak.), 2. Michelle Gorgoneová, 3. Marion Insamová (Tal.) ... 37. Lucia KUPCOVÁ (SR).

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.