Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Snoubording: Slováci v olympijskej disciplíne na finále nedosiahli

TASR|24. jan 2001 o 21:17

Madonna di Campiglio 24. januára (TASR) - V olympijskej disciplíne paralelnom obrovskom slalome sa v stredu slovenským pretekárom na majstrovstvách sveta Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) v talianskej Madonne di Campiglio (...)

Madonna di Campiglio 24. januára (TASR) - V olympijskej disciplíne paralelnom obrovskom slalome sa v stredu slovenským pretekárom na majstrovstvách sveta Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) v talianskej Madonne di Campiglio nedarilo, keď aktuálna vicemajsterka sveta konkurenčnej ISF Jana Šeďová (Burton Red Bull) kvalifikačným časom 35,46 obsadila až konečné 18. miesto a do finálovej šetnástky sa neprebojovala. Ešte horšie dopadli muži, keď Roman Staník obsadil v konkurencii 120 mužov 65. a Marek Petruňák 82. priečku.

"Nešla som zle, len tomu chýbala iskra. Zrejme som dosť neriskovala. Rozdiely boli minimálne, vo finále som určite chela byť. Mrzí ma to, ale vedu z toho nerobím. Ide mi tu hlavne o body do svetového rebríčka FIS, lebo tie sú dôležité pre postup na olympiádu. Zatiaľ som na všetkých pretekoch bodovala, takže je to dobré. Okrem toho máme hrozný hotel, vôbec nám nekúria, dúfam, že som zase niečo nechytila," vyjadrila sa po pretekoch Šeďová.