Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Snoubording: Šeďová v paralelnom slalome do finále

TASR|25. jan 2001 o 21:22

Madonna di Campiglio 25. januára (TASR) - Slovenská snounbordistka Jana Šeďová (Burton Red Bull) sa prebojovala na majstrovstvách sveta Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) v talianskej Madonna di Campiglio vo štvrtok z kvalifikácie paralelného slalom

u do piatkového 16-členného vyraďovacieho finále. V kvalifikačnej jazde aktuálna vicemajsterka sveta ISF Šeďová zaznamenala 13. najrýchlejší čas 30,97 s. Najrýchlejšie trať zvládla Američanka Rosey Fletcherová, ktorá už má z toho šampionátu v zbierke titul vicemajsterky sveta v obrovskom slalome. Z jazdkýň Medzinárodnej snoubordovej federácie (ISF) do finále postúpila okrem Slovenky už iba jej tímová kolegyňa Švajčiarka Steffi von Siebenthalová.

"Som rada, že som vo finále. To bol môj prvoradý cieľ a ten som splnila. Teraz sa musím sústrediť na zajtra, aby z toho bol čo najlepší výsledok. Paralelný slalom je však vždy lotériou, aj keď v tejto sezóne sa mi v ňom celkom darí. Necítim sa stále celkom fit, ale dá sa to vydržať," vyjadrila sa po kvalifikácii Šeďová.

Výsledky:

1. Rosey Fletcherová (USA) 28,61, 2. Marion Poschová (Tal.) 28,63, 3. Sandra Farmandová (Nem.) 29,20, ...13. JANA ŠEĎOVÁ (SR/Burton Red Bull) 30,97 s.

Súvisiace články