Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Snoubording: Šeďová sa cíti na olympijskú medailu

TASR|20. nov 2001 o 14:52

Bratislava 20. novembra (TASR) Jednoznačným vrcholom a prioritou elitnej slovenskej snoubordistky Jany Šeďovej v začínajúcej sa sezóne budú dva dni v polovici februára počas ktorých bude bojovať na zimných olympijských hrách...

Bratislava 20. novembra (TASR) Jednoznačným vrcholom a prioritou elitnej slovenskej snoubordistky Jany Šeďovej v začínajúcej sa sezóne budú dva dni v polovici februára počas ktorých bude bojovať na zimných olympijských hrách v americkom Salt Lake City o najcennejšie kovy v paralelnom obrovskom slalome.

"Samozrejme mojou najväčšou prioritou pre túto sezónu je olympiáda. Chcela by som na nej obstáť čo najlepšie. Nie som z pretekárov, na ktorých by pôsobil psychický tlak, som v pohode a verím si. Rozhodne by som si viac priala niektorú z medailí než umiestenie na siedmom mieste, alebo podobne," vyjadrila sa na utorkovom stretnutí s novinármi členka slovenského TOP-tímu pre ZOH 2002 Šeďová. Bratislavčanka jazdiaca v prestížnom Burton Red Bull tíme sa podľa vlastných slov cíti na to, aby pod olympijskými kruhmi siahala na najvyššie méty: "Zdravotne som v poriadku, príprava prebehla podľa mojich predstáv a miestenku som už vybojovala pre Slovensko vlani. Do olympiády sa sústredím na Svetový pohár FIS, v ktorom chcem bodovať tak, aby som na oplympiáde dostala číslo v prvej šestnástke. Je to reálne, aj keď sa mi to však nepodarí nebude to znamenať nič hrozné, pretože v dvadsaťpäťke budem určite štartovať. Rozhodne však nechcem zanedbávať súťaže ISF, tie sú pre mňa tiež veľmi dôležité."

K samotnej olympijskej trati, ktorú si mala možnosť vyskúšať v generálke na ZOH vlani, poznamenala: "V hornej pasáži je strmá, v dolnej pre zmenu veľmi plytká. Nie je síce ideálna, ale ja osobne jazdím rada na oboch typoch, takže uvidíme."

Spory Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) ako nositeľa olympijskej kvalifikácie a konkurenčnej Medzinárodnej snoubordovej federácie (ISF) v radoch ktorej jazdia najväčšie hviezdy tohto športu komentovala Šeďová slovami: "Myslím, že v Nagane ešte nebol snoubording pripravený byť súčasťou olympiády. Dnes je to už inak, všetko sa sprofesionalizovalo a je to už vyslovene iba o športových výkonoch. Neviem či to je dobré, ja robím snoubording pre potešenie a dobrý pocit. Vybrala som si túto prácu a snažím sa ju robiť čo najlepšie. Nie je to však z mojej strany iba o rebríčkoch a postavení v nich. Mám za sebou firmy, ktoré ma podporujú a stále mám svoju slobodu a to je dôležité."

po fi

Súvisiace články