Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Snoubording: Šeďová sa až v Japonsku rozhodne, či pôjde na generálku ZOH

TASR|2. feb 2001 o 11:26

Bratislava 2. februára (TASR) - Aj tretiu sezónu za sebou odcestuje slovenská snoubordová jednotka Jana Šeďová (Burton Red Bull) už nadchádzajúci utorok na japonsko-americké turné. Počas neho v rozpätí dvoch mesiacov absolvuje niekoľko pretekov seriálu ma

jstrovstiev sveta Medzinárodnej snoubordovej federácie (ISF) i Svetového pohára Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS), v ktorom pre zmenu ide o postup na budúcoročné olympijské hry v Salt Lake City. Prvý štart v krajine vychádzajúceho slnka, kde sa jej doposiaľ vždy ušlo aspoň raz umiestenie na stupňoch víťazov, absolvuje Šeďová už na budúci víkend v duale MS ISF v Išiučimarujame.

"Ešte sme tam nepretekali. Uvidíme, čím nás Japonci prekvapia tentokrát. S aklimatizáciou som nejaké veľké problémy nikdy nemala, takže dúfam, že tomu bude tak aj teraz. Teší ma, že aj tentokrát môžem do Japonska a Ameriky cestovať. Napriek tomu, že sme jeden z najlepších tímov, aj u nás môžu pre financie takúto cestu absolvovať len niektorí. Celkom sa mi zatiaľ darí, takže ma vybrali aj tentokrát," vyjadrila sa Šeďová počas krátkeho pobytu v rodnej Bratislave, počas ktorého vybavovala v prevažnej miere formality na dvojmesačnú cestu. "Všade potrebujeme víza, je s tým kopec papierovačiek, ale povedala by som, že som už tesne pred ich cieľom," s úsmevom skonštatovala aktuálna vicemajsterka sveta ISF v alpských disciplínach.

Ako ďalej dodala, sama ešte nevie koľko pretekov absolvuje v zámorí: "Po Išiučimarujame určite absolvujem aj Svetový pohár FIS v obrovskom slalome ďalší týždeň v Sappore. Tesne po ňom sa rozhodnem čo bude ďalej. Ak tam totiž zajazdím dobrý výsledok na ďalšie kolo SP do Salt Lake City nepôjdem. Ak to však zbabrem, pôjdem tam. Potom ma už čakajú iba tradičné preteky majstrovstiev sveta v kanadskom Stonehame prvý marcový týždeň. Po nich sa vrátim späť do Európy."

Momentálne štvrtá pretekárka priebežného poradia seriálu MS ISF z Bratislavy svoje ciele hodnotila slovami: "Vždy idem do pretekov s cieľom vyhrávať. Momentálne sa po zdravotnej stránke cítim celkom dobre, takže cieľ je jednoduchý, priniesť si späť domov čo najviac bodov. No a tie dostanem ak zajazdím dobré výsledky."

Súvisiace články