Nedeľa, 26. septembra, 2021Meniny má Edita

Snoubording: Šeďová pri svojej premiére v Prátri na 5.-8. mieste

TASR|31. dec 2001 o 14:04

Viedeň 31. decembra (TASR) - Prvýkrát v kariére sa dostalo cti slovenskej snoubordistke Jane Šeďovej (Burton Red Bull) prezentovať svoje sily na exkluzívnom ...

Viedeň 31. decembra (TASR) - Prvýkrát v kariére sa dostalo cti slovenskej snoubordistke Jane Šeďovej (Burton Red Bull) prezentovať svoje sily na exkluzívnom exhibičnom podujatí Soul City vo Viedni, ale nesupela a obsadila 5.-8. miesto.

Piaty ročník sa už tradične uskutočnil na prelome rokov vo viedenskom zábavnom centre Prátri. Olympijská nádej z Bratislavy sa predstavila medzi osmičkou žien, ktoré organizátori pozvali do štartového poľa duelu. Jej púť vyraďovacím sitom sa však skončila hneď v úvodnom kole, keď na 50-metrovej špeciálne konštruovanej rampe s ôsmimi bránkami a extrémnym skokom za umelého osvetlenia v nedeľu neskoro večer podľahla v konečnom hodnotení bronzovej Talianke Bianke Elzenbaumerovej. V celkovom poradí tak obsadila 5.-8. miesto.

"Som rada, že som tu mohla byť, lebo atmosféra na tomto podujatí je neopakovateľná. Každoročne sem prídu desaťtisíce fanúšikov a všetko sa odohráva na malom priestore za úžasnej atmosféry. Trať bola síce krátka, no hlavne po skoku mimoriadne strmá a ťažká a jednoducho každučký detail rozhodoval. Viac než o výsledky tu však ide o pohodu," vyjadrila sa z metropoly susedného Rakúska Šeďová, ktorá v meste valčíkov oslávi aj príchod Nového roku.

Výsledky - duel:

muži: 1. Simone Salvati (Tal.), 2. Andre Gruetter (Švajč.), 3. Christoph Egger (Rak.), 4. Gilles Jacquet (Švajč.)

ženy: 1. Ina Himmler (Nem.), 2. Ursula Bruhinová (Švajč.), 3. Bianca Elzenbaumerová (Tal.) - 4. Polona Županová (Slovin.), ...5.-8. JANA ŠEĎOVÁ (SR)

Súvisiace články