Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Snoubording: Pionier snoubordingu Craig Kelly medzi obeťami lavíny

TASR|22. jan 2003 o 11:09

Revelstoke 22. januára (TASR) - Jeden z prvých svetových snoubordistov Američan Craig Kelly v pondelok tragicky zahynul, keď sa spolu ďalšími šiestimi ...

Revelstoke 22. januára (TASR) - Jeden z prvých svetových snoubordistov Američan Craig Kelly v pondelok tragicky zahynul, keď sa spolu ďalšími šiestimi ľuďmi stal obeťou lavíny na ľadovci Durrand v kanadskom pohorí Selkirk Range (Britská Kolumbia).

Tridsaťšesťročný 4-násobný majster sveta a 3-násobný víťaz US Open, ktorý pracoval ako horský vodca po odľahlých častiach Britskej Kolumbie, našiel svoju smrť pod trojmetrovou vrstvou snehu.

Kelly sa na začiatku 80-tych rokov stal prvým profesionálnym jazdcom v súčasnosti najznámejšej značky Burton Snowboards a počas svojej kariéry sa stal legendou a modlou mladých snouboristov. "Jeho jazdu by som prirovnal prúdu rieky. Všetko robil tak prirodzene, bez rizika, ľahko," uviedol popredný svetový jazdec Dave Downing, ktorého doplnil vynálezca moderného snoubordu Jake Burton: "Neviem si predstaviť väčšiu stratu pre náš šport."

Kelly po sebe zanechal dcéru Oliviu, ktorú mal so svojou dlhoročnou partnerkou Savinou.

pe sr

Súvisiace články