Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Snoubording: Novopečená lavínová expertka Šeďová chce objaviť Kaukaz

TASR|Publikované 18. mar 2002 o 09:20

Bratislava 18. marca (TASR) - Slovenská snoubordová jednotka Jana Šeďová (Burton Red Bull) si po zimných olympijských hrách v Salt Lake City dopriala ...

Bratislava 18. marca (TASR) - Slovenská snoubordová jednotka Jana Šeďová (Burton Red Bull) si po zimných olympijských hrách v Salt Lake City dopriala oddych a neobjavila sa na žiadnych pretekoch doma i v zahraničí. Rozhodne však posledný mesiac nezaháľala a stala sa doslova lavínovou expertkou.

Spoločne s jazdkyňami užšej svetovej špičky si totiž zorganizovali vo švajčiarskom Gstaade spoločný intenzívny lavínový kurz. V rámci neho absolvovali prednášky lavínových expertov, vyhľadávanie i vyslobodzovanie zavalených. Po úspešnom zvládnutí kurzu si všetky dopriali lahôdku "Heliboarding", jazdu neobjavenými vosokopoleženými alpskými svahmi, na ktoré sa dostane iba helikoptéra.

"Tento kurz bol náš spoločný nápad. Vždy som sa chcela naučiť o lavínach niečo viac, je to veľmi potrebné, keď jazdíte v takých podmienkach ako my. Bývali sme v hoteli rodičov Steffi von Siebenthalovej, takže o nás bolo perfektne postarané. Mali sme výborného inštruktora, ktorý nám ľudsky všetko vysvetlil no a jazdenie z helikoptéri bolo fantastické, proste nádhera. Naučila som sa naozaj veľa, dokonca som sa aj narobila s lopatou v ruke. Snáď ju nikdy ale potrebovať na niekoho vyhrabávanie nebudem," vyjadrila sa Bratislavčanka, ktorú čaká už o niekoľko dní exotická snoubordová cesta na Kaukaz: "V tých končinách som ešte nejazdila, vraj sú však na Kaukaze výborné podmienky. Aj keď tam začína chodiť čoraz viac ľudí, stále je to dosť neobjavené miesto. Chcela by som sa tam zdržať týždeň, dva. Ideme tam väčšia partia Slovákov, rozhodne to bude niečo celkom iné než súťažné jazdenie."

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.