Nedeľa, 9. mája, 2021Meniny má Roland

Snoubording: Ligda obsadil v snowboardcrosse na MSJ 13. miesto

TASR|7. apr 2002 o 16:47

Rovaniemi 7. apríla (TASR) - Na juniorskom svetovom šampionáte v snoubordingu vo fínskom Rovaniemi si v disciplíne snowboardcross počínal zo slovenských ...

Rovaniemi 7. apríla (TASR) - Na juniorskom svetovom šampionáte v snoubordingu vo fínskom Rovaniemi si v disciplíne snowboardcross počínal zo slovenských reprezentantov najlepšie Juraj Ligda, ktorý obsadil konečné 13. miesto.

Juraj Zvarík skončil na 43. priečke a Petra Saktora klasifikovali na šesťdesiatom mieste. Titul juniorského svetového šampióna si vybojoval Talian Francesco Sandrini, striebornú medailu získal Fín Janne Keinänen, bronz patrí majstrovi sveta v paralelnom obrovskom slalome Kanaďanovi Francoisovi Bovinovi.

V súťaži junioriek mala Slovensko zastúpenie v osobe Lucii Kupcovej, ktorá však preteky nedokončila. Najcennejší kov putuje do USA zásluhou Lindsay Jacobellisovej.

"Jurajovi Ligdovi preteky vyšli a mohol skončiť aj o niekoľko priečok vyššie, pretože v kvalifikácii bol desiaty. Mne sa nedarilo, keď som v kvalifikácii spadla," povedala Lucia Kupcová.

Výsledky:

muži:

1. Francesco Sandrini (Tal.), 2. Janne Keinänen (Fín.), 3. Francois Bovin (Kan.)...13. Juraj LIGDA (SR)...43. Juraj ZVARÍK (SR)...60. Peter SAKTOR (SR)

ženy:

1. Lindsay Jacobelissová (USA), 2. Tanja Uhlmannová (Švajč.), 3. Corinne Mottuová (Švajč.)...Lucia KUPCOVÁ (SR) preteky nedokončila

la ki

Súvisiace články