Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Snouboarding: Šeďová nespokojná s piatym miestom

TASR|21. jan 2001 o 07:22

Leysin 20. januára (TASR) - Slovenská snoubordistka Jana Šeďová obsadila na pretekoch prestížnej svetovej série Medzinárodnej snoubordovej federácie (ISF) vo švajčiarskom Leysine v paralelnom obrovskom slalome piate miesto.

Aktuálna vicemajsterka sveta v alpských disciplínach vypadla v osemčlennom vyraďovacom finále hneď v 1.kole, keď podľahla Rakúšanke Heidi Jaufenthalerovej. Šeďová v pretekoch zopakovala umiestnenie z piatkovej kvalifikácie, z ktorej postupovala tiež ako piata. Víťazstvo si podobne ako pred týždňom v rakúskom Fieberbrunne vybojovala aktuálna majsterka sveta, Švajčiarka Ursula Bruhinová.

"Po zisku štvrtého miesta na pretekoch vo Fieberbrunne som si trúfala aj v Leysine postúpiť aspoň do semifinále, môj cieľ sa mi však nepodarilo splniť, preto nie som príliš spokojná. Doplatila som na niekoľko chýb," povedala Šeďová.

Najlepšia slovenská snouboardistka minulý rok v Leysine vyhrala, podujatie však vtedy museli po smrteľnom úraze Švajčiara Daniela Lötschera anulovať.

Výsledky: paralelný obrovský slalom: 1. Ursula Bruhinová (Švajč.), 2. Steffi Von Siebenthalová (Švajč.), 3. Heidi Jaufenthalerová (Rak.)..5. JANA ŠEĎOVÁ (SR)