Sninským taekwondistom sa darilo

Mladí taekwondisti zo Sniny získavali skúsenosti u našich severných susedov. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 3. nov 2016 o 23:00

Minulý týždeň sa v Krynici uskutočnil medzinárodný turnaj kadetov a juniorov.

SNINA. Minulý týždeň sa v poľskom meste Krynica uskutočnil medzinárodný turnaj kadetov a juniorov v taekwonde pod názvom Malopolska Cup 2016, ktorý bol zároveň aj Poľským pohárom.

Tohto turnaja sa zúčastnilo 295 kadetov a juniorov. V štartovnom poli boli aj piati Sninčania vedení trénerkou Nikolou Sidorovou.

V sobotu sa predstavili takmer dve stovky 12- až 14-ročných kadetov. V tejto kategórii štartovali aj traja Sninčania. Najviac sa darilo A. Varcholovi vo váhe do 65 kg. Prebojoval sa až do finále, kde nestačil na poľského reprezentanta a obsadil konečné druhé miesto. Vo váhe do 45 kg J. Haburaj a vo váhe do 53 kg vo svojich váhach obsadili deviate miesto.

V nedeľu štartovalo 120 juniorov. Aj tu Sninčania mali želiezko v ohni. M. Matiko vo váhe do 48 kg nenašiel premožiteľa a obsadil prvé miesto v Poľskom pohári. Vo váhe do 45 kg sa S. Surmaj prebojoval až do finále, kde nestačil na svojho súpera a skončil druhý.

Trénerka Nikola Sidorová po turnaji povedala: „So svojimi zverencami som spokojná. Dobrý výkon podal M. Matiko, ktorý sa pripravuje na svetový pohár, ktorý bude v Belehrade v Srbsku. Ďakujem sponzorom, ktorí nám účasť na Poľskom pohári zabezpečili.“