Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Sninský v Michalovciach

Sportnet|Publikované 9. jan 2009 o 23:00

PREMIÉRU V MFK ZEMPLÍN ABSOLVUJE DNESMICHALOVCE. MFK Zemplín zrejme získa ďalšiu zaujímavú posilu. Od štvrtka s mužstvom trénera Mikuláša

PREMIÉRU V MFK ZEMPLÍN ABSOLVUJE DNES

MICHALOVCE. MFK Zemplín zrejme získa ďalšiu zaujímavú posilu. Od štvrtka s mužstvom trénera Mikuláša Komanického trénuje 31-ročný odchovanec michalovského futbalu Dušan Sninský. Ten naposledy obliekal dres Zemplína ešte v roku 1998, potom bol postupne vo farbách Humenného, Drnovíc, Žiliny, poľského Groclinu Grodzisk, Artmedie Petržalka, Spartaka Trnava a naposledy Trebišova, kde bol so šiestimi gólmi najlepším strelcom mužstva. Na konte má sedem reprezentačných štartov a pre Michalovce by mohol byť platný z viacerých dôvodov.

Prvýkrát dnes v Bardejove

Dušan Sninský sa do tréningového procesu MFK Zemplín zapojil vo štvrtok a už dnes sa v drese Michaloviec predstaví na ihrisku Bardejova. "To, či u nás zakotví, bude závisieť od stanoviska našich trénerov. Tí ho chcú najprv vidieť a potom sa rozhodne. Každopádne je to pre nás zaujímavý typ hráča. V prvom rade je to skúsený futbalista, po druhé je to cenný univerzál použiteľný v obrane, strede i útoku, po tretie by nám pomohol zlepšiť výškový priemer a nezabúdame ani na to, že je to rodený Michalovčan," povedal na margo kmeňového hráča Artmedie Petržalka predseda predstavenstva akciovej spoločnosti MFK Zemplín Michalovce Igor Šoltinský.

Na lane ďalší hráči

Káder MFK Zemplín postupne dostáva svoju podobu. Po útočníkovi Mariánovi Adamovi a spomínanom Dušanovi Sninskom by mali do kádra Michaloviec pribudnúť ďalší dvaja hráči. "V najbližších dňoch by sa mal prísť ukázať 20-ročný ukrajinský stredopoliar z tímu najvyššej súťaže Zoria Lugansk. A taktiež sa obzeráme po ľavom obrancovi. Návrat nášho odchovanca Miloša Adama z MFK Košice uviazol na mŕtvom bode, a tak sme v rokovaní s Dubnicou nad Váhom, odkiaľ chceme získať Milana Harvilka. Tento odchovanec Stropkova bol počas jesennej časti na hosťovaní v Šali, kde patril medzi najlepších v súťaži na svojom poste," dodal I. Šoltinský. Pripomeňme, že Michalovce odohrajú svoj prvý domáci zápas v príprave už najbližší utorok, keď o 14.00 hod. budú hostiť na umelej tráve Humenné.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.