Sobota, 4. decembra, 2021Meniny má Barbora, Barbara

Sninskému tip vyšiel, Bažík nechce v Budapešti brániť

SITA|4. aug 2003 o 15:08

BRATISLAVA/ŽILINA 4. augusta (SITA) - Na futbalistov slovenského majstra MŠK Žilina čaká po minulotýždňovom tesnom víťazstve 1:0 v stredu od 16.30 h na "neutrálnom" štadióne FC Újpest v Budapešti odvetný zápas 2. predkola Ligy majstrov 2003/2004 proti Mac

cabi Tel Aviv. V prípade postupu cez izraelského šampióna by bol súperom Žilinčanov v 3. predkole anglický veľkoklub FC Chelsea.

Kapitán Žilinčanov Branislav Labant, ktorý musel pre červenú kartu pauzovať vo víkendovom ligovom dueli v Trnave, pred súbojom s Maccabi poznamenal: "Pre nás je jednogólové víťazstvo dobrou východiskovou pozíciou. V domácom prostredí sme si chceli vytvoriť náskok pred odvetou a neinkasovať, čo sa nám vďaka Bažíkovmu gólu v závere aj podarilo. Navyše, v Budapešti to budeme mať v stredu o niečo jednoduchšie ako v zaplnenom tel-avivskom tridsaťtisícovom kotle. Maccabi má kvalitné mužstvo, určite to nebude ľahký zápas." Vysoký defenzívny štít MŠK Dušan Sninský, ktorý môže ako univerzálny futbalista nastupovať v strede obrany i zálohy, uviedol: "Pred prvým vzájomným duelom som tipoval výsledok 1:0, vyšiel mi presne. Šance teraz vidím 70 ku 30 v náš prospech, dúfam, že ani tentoraz sa nebudem mýliť. Do Budapešti určite pocestuje veľa našich priaznivcov, ktorí by nám mohli pomôcť k vytúženému postupu. Verím v úspešný výsledok, ale rovnako určite uvažujú aj Izraelčania. Chelsea je atraktívny súper, ale je to ešte pre nás vzdialená pesnička. Veľmi radi by sme si však s nimi zahrali." Jeden zo strojcov žilinského minulotýždňového víťazstva Miroslav Barčík, ktorý sa dostáva opäť do svojej dávnejšej formy a svojimi prienikmi zo stredu poľa robí vetry súperovým obrancom, skonštatoval: "V odvete to bude otvorené. Situácia je pre Žilinu celkom priaznivá, Izraelčania však ukázali, že majú veľmi dobré mužstvo. Snáď sme sa poučili z vlaňajších duelov s Bazilejom, teraz sme už skúsenejším tímom. Verím v postup, naše šance po domácom tesnom víťazstve mierne stúpli." Hrdina stredajšieho večera pod Dubňom, autor jediného gólu Marek Bažík priznáva: "V Budapešti to nebude ľahké. Najväčšou zbraňou Maccabi je vynikajúci stred poľa. Reis, Nimny, či Banin to s loptou skutočne vedia. Hrajú jednoducho, účelne. Nesmieme sa stiahnuť na svoju polovicu, bola by to naša smrť. Môj gól bude úplne zbytočný, pokiaľ dobrý výsledok zo Žiliny nepotvrdíme aj v maďarskej metropole." Nová akvizícia z Českých Budějovíc Martin Konečný, ktorý si zahral v pohárovom dueli na poste pravého obrancu a cez víkend v Trnave v lige spolu so Zabavníkom na poste stopéra, krátko dodal: "Chelsea je atraktívny súper, ale na tento anglický veľkoklub môžeme myslieť až vtedy, keď prejdeme cez druhé predkolo. A to vyvrcholí v stredu večer v Budapešti."

Súvisiace články