Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Sninské štandardky teraz riadi Dický

(Autor: ilustračné – archív)
Sportnet|Publikované 2. jún 2015 o 22:00

Dva úplne odlišné polčasy sa preniesli do remízy.SNINA. Treťoligoví futbalisti Sniny si doviezli bod zo Sabinova, pričom do prestávky dvakrát inkasovali, po zmene strán manko vyrovnali, ba v samom závere mohli aj vyhrať.

A vo všetkom sninsky pozitívnom mal prsty (kopačku) obranca Róbert Dický.

Meškanie a zlý pocit

Treťoligovú záchranu ratujúci Sabinovčania mohli o osude stretnutia rozhodnúť už v prvom dejstve. Dvakrát aj skórovali, ale tutoviek mali aj na šesť gólov. Sninský výkon bol vtedy slabý, zlý...

„Netreba to brať ako výhovorku, lebo na trávniku sme do prestávky kopili chybu za chybou, ale pricestovali sme neskôr, štyridsaťpäť minút pred začiatkom stretnutia. Už pri rozcvičke som mal akýsi zlý pocit. Domáci na nás vybehli, nasadili vysoký pressing, s čím sme sa dlho nevedeli vysporiadať. Treba priznať, že sme mali aj šťastie, inkasovať sme mohli určite viackrát, než iba dvakrát,“ zhodnotil prvopolčasové dianie zápasu Róbert Dický.

Siahal na hetrik

V sninskej šatni tak bolo počas pätnásťminútovej prestávky riadne dusno. A slová padli na úrodnú pôdu, lebo vývoj stretnutia začal naberať opačné kontúry.

„V druhom polčase sme mali jasnú prevahu. Domáci si začali strážiť svoj náskok, stiahli sa, postupne sme získavali kondične navrch. Boli sme všade, zachytávali rozohrávku súpera, napádali ho, lopta sa k nám aj odrážala, lebo sme domácich prevýšili pohybom,“ konštatoval sninský obranca, ktorý sa v 60. a 76. minúte priamo pričinil o vyrovnanie.

„V oboch prípadoch bol faulovaný Červeňák. Najskôr priamy kop asi z dvadsiatich metrov, zo stredu brány, trafil som ideálne šibenicu, pred vyrovnaním bol Červeňák stiahnutý v šestnástke a k lopte som sa postavil ja. Veril som si,“ poznamenal Róbert Dický, ktorý v 89. minúte siahal dokonca na hetrik.

Domáci Andraščík zatiahol „brzdu“ voči Ferkovi, k priamemu kopu sa postavil Dický.

„Opäť to bolo asi z 20 metrov, no tentokrát som sa rozhodol pre strelu po zemi. Lopta lízla žrď. Tentokrát smola, ale zase nemôže vyjsť všetko.“

Strelecká fazóna

Gólová štatistika z ostatných troch stretnutí potvrdila, že práve Róbert Dický má aktuálne formu. Zo siedmich gólov vsietil štyri – dva Spišiakom doma, dva v Sabinove.

„Na štandardky sme určení traja – ja, Majo Pčola a Lukáš Bednár. Darí sa mi, tak ich zahrávam, dúfam, že ešte nejakú možnosť premením,“ dodal Róbert Dický.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.