Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Sninčanky zvládli úlohu favorita bez problémov

Sportnet|Publikované 7. okt 2003 o 22:00

Snina - Počas uplynulého víkendu sa začala sezóna aj v prvej volejbalovej lige žien, skupine Východ. Zemplínsky región má v nej tentokrát dvojité

zastúpenie, pretože popri tradičných Humenčankách sa po extraligovom roku vrátili do prvoligovej spoločnosti aj ženy Spartaka Vihorlat Snina. Prípravu na nový súťažný ročník začali dievčatá spod Sninského kameňa pod vedením nového trénera Evalda Štofíka, ktorý mal naposledy na trénerskej lavičke do činenia s mužským extraligovým volejbalom v Humennom a prvú ligu okúsil vo Svidníku. Ruka v ruke s pracovnými povinnosťami (riaditeľ základnej školy v Snine) ostal v centre najvýchodnejšieho slovenského okresu volejbalu verný naďalej. Ako teda vyzeralo prípravné obdobie Sninčaniek pod jeho vedením? "Na sezónu sme sa pripravovali v domácich podmienkach. Začali sme začiatkom augusta v telocvični, rozvoj všeobecnej vytrvalosti kombinovanej so silovou sme naberali vonku a tento blok sme ukončili sústredením na Sninských rybníkoch. Postupne sme potom prešli do haly, kde sme sa venovali loptovým činnostiam a táto časť vyvrcholila turnajom o Pohár primátora mesta Snina," stručne opísal letné obdobie E. Štofík. Minuloročné pôsobenie v extralige by malo v tomto roku pred družstvo dávať len jeden cieľ - opätovný návrat. Je toho názoru aj tréner sninských volejbalistiek? "Súťaž sa nám ešte len rozbehla, a keďže vo viacerých družstvách došlo k zmenám, ba s niektorými účastníkmi sme sa ešte vôbec nestretli, nemôžem jednoznačne hovoriť o postupovom umiestnení. Každopádne však chceme hrať o popredné miesta v tabuľke," konštatoval tridsaťsedemročný rodák zo Sniny.

Prvou prekážkou, možno povedať, že rozbiehajúcou, bol pre volejbalistky Spartaka Vihorlat dvojzápas so súperom až od Oravskej priehrady - z Tvrdošína. Obe stretnutia mali podobný priebeh, skončili sa hladkými víťazstvami domácich hráčok, ktoré tak úlohu favorita bez väčších problémov zvládli. "Aj keď sa nám vstup do súťaže vydaril, herne som čakal od dievčat viac. Hlavne kombinácia i prihrávka mohla byť lepšia, no keďže príležitosť dostali napokon všetky hráčky, s výsledkom som spokojný. Stabilnou oporou bola skúsená Pavlíková a v dobrom svetle sa ukázala aj prijímajúca smečiarka Chovancová. Súper síce ukázal aj zopár dobrých momentov, no v jeho radoch chýbala skúsenejšia hráčka, ktorá by hru dirigovala. Oravčanky produkovali jednoduchý volejbal s útokom cez kolíky, takže veľmi nás neprekvapili," konštatoval na margo sobotňajšieho dvojstretnutia E. Štofík.

Výsledky: SV Snina - Tvrdošín 3:0 (16,10,19) a 3:0 (9,20, 14). Zostava: Vencková, Jacinová, Hrivňáková, Chovancová, Pavlíková, Ferkaninová, libero Špitáliková (M. Halamková, E. Halamková, Fechová, Aľušíková). Ďalším súperom Sninčaniek budú stredoslováčky z Podbrezovej, kam východniarky v sobotu pocestujú.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.