Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Sninčania úspešní aj v pohári

Sportnet|Publikované 11. sep 2008 o 22:00

Futbalisti spod Sninského kameňa pokračujú v ťažení na víťaznej vlne nielen vo štvrtej lige, ale aj pohári VsFZ. V druhom kole uspeli na pôde

treťoligového nováčika z Nižného Hrušova.

SNINA. V stredu boli na programe stretnutia 2. kola Pohára VsFZ. Z ôsmich stretnutí sa až v siedmich prípadoch radovali z postupu hostia, pričom medzi nich patrili aj futbalisti MFK Snina. Najtesnejším rozdielom zvíťazili na ihrisku treťoligového nováčika z Nižného Hrušova.

Mladí nesklamali

Tréner Pavol Diňa dal v pohárovom meraní síl príležitosť mladej garnitúre. Brankár Holota a hráči Dubjak, Prislupčák, Ľ. Jankaj, Krajnik či Kudravý väčšinou iba striedajú, R. Tomčák sa po zranení postupne dostáva do hernej pohody. "Hráčom, ktorí tvoria kostru mužstva a ťahajú štvrtoligové zápasy, som dal voľno, šancu dostali mladíci a tí dokázali, že sa vedia pobiť o miesto v základnej zostave. Výkonom rozhodne nesklamali. Jedným dychom však musím dodať, že aj domáci dali príležitosť širšiemu kádru," konštatoval sninský tréner.

Rozhodol Hišem

Keďže stredopoliar Peter Hišem nepatrí v sninskom kádri k žiadnym výšavám, herne sa presadzuje najmä rýchlosťou a loptovou technikou. V sezóne zatiaľ skóroval dvakrát, naposledy uplynulý víkend v Dl. Klčove a zdá sa, že napínať sieť súpera sa mu zapáčilo. Dvadsaťročný futbalista po prihrávke Popoviča prešprintoval domáceho obrancu a krížnou strelou rozhodol o postupe. V 3. kole čaká na Sninčanov opäť treťoligista - Svidník.

Ešte nezakopli

Bilancia MFK Snina je v tejto sezóne zatiaľ vskutku brilantná. Ak zrátame majstrovské i pohárové zápasy, je to osem víťazstiev. "Hráme v pohode, darí sa nám v ofenzíve, máme pevnú obranu. Len to netreba zakríknuť. V nedeľu hostíme Breznicu, pohľad na tabuľku nás dáva do úlohy favorita, no súpera nemienime podceniť. Hostia určite budú najmä brániť, našou snahou bude čo najskôr streliť gól," naznačil zámery Pavol Diňa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.