Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Sninčania suverénom v počte fanúšikov, vedia ako na to

V Snine kraľuje v koncovke Pčola (vľavo), v nedeľu dal ďalšie dva góly. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 26. sep 2011 o 22:00

Suverénne najlepšou návštevnosťou v doterajšom priebehu futbalových majstrovstiev VS regiónu sa môže pochváliť Snina.

Na ich domáce zápasy chodí stále okolo tisíc divákov, najviac ich bolo na derby s Humenným (oficiálny údaj znel 1500, ale vraj ani toto číslo nebolo celkom presné). Takúto záľahu fanúšikov môžu závidieť aj kluby z vyšších súťaží a Sninčania by sa nestratili ani v Corgoň lige. Tunajší divák si našiel cestu na štadión a tento vzťah sa pestuje už niekoľko rokov. Je to ohromná motivácia pre tím, aby nesklamal a hral stále atraktívne, dynamicky, ľúbivo.

KOŠICE. V uplynulom kole pred obvyklou početnou ekipou priaznivcov Sninčania zdolali Barcu rozdielom triedy. Zaujímavé je, že názory na priebeh duelu z oboch táborov boli v niektorých momentoch dosť odlišné.

Kanonierovi to sype

Hostitelia sa ujali už na začiatku vedenia a naštartovali sa k víťazstvu. Keď pred prestávkou pridali druhý gól, vidina bodov mala reálne kontúry a krátko po prestávke tretím zásahom bol osud duelu spečatený. „Pre nás je výsledok dobrý, pre hostí krutý. Bol to jeden z našich lepších výkonov. Tentoraz sme šance na rozdiel od iných vystúpení premenili. Barca neprišla murovať, čo neplatí vždy o našich súperoch, hrala otvorene, vypracovala si možnosti, ale nás podržal brankár,“ konštatoval tréner Sniny Pavol Diňa. Strelecky je pri chuti hlavne Š. Pčola, ktorý dva razy rozvlnil sieť a dosiaľ nasúkal rivalom už sedem gólov. Jeho bilancia vyniká i preto, že celkove tento tím zaznamenal 16 gólov. Kormidelník ho pochválil za doterajšiu produktivitu a naznačil, že nevylučuje záujem o jeho služby zo strany klubov z vyšších súťaží. V klube by sa vraj prípadnému lanáreniu nebránili, veď prirodzenou ambíciou pre každého je hrať čo najkvalitnejšiu ligu a keď si „služobný“ postup niekto zaslúži, treba mu vyjsť v ústrety . Diňovci sú v skupinke tímov v popredí pelotónu, čo korešponduje s pred〜sezónnymi predsavzatiami, len treba, aby sa výdatnejšie zapojili do koncovky i ďalší jednotlivci. „Škoda niektorých zápasov, kde sme postrácali body. Napríklad proti Krásnej či béčku Michaloviec. Mať o štyri body viac, boli by sme ešte spokojnejší,“ dodal P. Diňa.

Odniesli si to kopačky

Hosťujúci hráči po zápase hádzali v šatni kopačky o zem. Z bezmocnosti, zlosti, od jedu. Bola v tom frustrácia z prehry, ale i niečo iné. O tom sa rozhovoril prezident klubu Imrich Balogh. „Domáci neukázali nič mimoriadne, bili sme ich deväťdesiat minút. Boli tri razy pri našej bráne a dali tri góly. Žiaľ, asistent hlavného rozhodcu Alexa pustil dva niekoľkometrové ofsajdy, po ktorých sme inkasovali úvodné góly. Výsledok bol pre nás krutý. Veď napríklad za stavu 0:1 sme mali tri tutovky v podaní Durbáka, Čižmára a Ohmana.“ Podľa šéfa klubu paradoxne po najlepšej hre prišla najvyššia prehra. „Nedivím sa chlapcom, ako reagovali. Povedali, že súťaž je pre rozhodcov, a nie futbalistov.“ Po vyprchaní emócií prišli k slovu i príčiny pragmatické a I. Balogh naznačil, že diery v strede obrany, kde zaskakovali iní hráči, sa prejavili negatívne. Z rôznych dôvodov chýbali totiž opory - Šimko, Kollár a Hoščuk. Na lavičke už nefiguruje tiež tréner Karol Kisel (dočasne tím kormidluje prezident Barce), ktorý po zápase s Haniskou odišiel. „Povedal, že nechce prísť o nervy a stresovať sa v amatérskom futbale, kde sa vyskytujú rôzne problémy. S rozhodcami nevynímajúc.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.