Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Sninčania hostia futbalového lídra, prajú si tisícku

Kritika defenzívy. Sninskí tréneri neboli s obrannou hrou spokojní. (Autor: mirano)
Sportnet|Publikované 19. mar 2015 o 23:00

Humenné má tento víkend voľno, pod Tatrami je hracia plocha nevhodná.

Humenné má tento víkend voľno, pod Tatrami je hracia plocha nevhodná.

SNINA. Treťoligový víkend má na programe 18. kolo. Bude nekompletné, pričom voľno budú mať humenskí futbalisti.

Mali sa predstaviť vo Vysokých Tatrách, no zápas sa konať nebude. Kvôli nepriaznivému stavu hracej plochy je preložený.

„Čo iné povedať, prestávku sme uvítali. Káder máme nekompletný, došli traja mladí Ukrajinci, no či ostanú je otázne. Voľno využijeme na konsolidáciu stavu, zvýšiť našu úroveň herne i takticky. Hľadáme súpera, aby sme odohrali prípravný, i keď mužstvá, ktoré ešte súťažne nehrajú, už majú svoje generálky dohodnuté,“ poznamenal Martin Tongeľ, humenský tréner.

V Snine však futbal hrať bude...

Revanšovať sa

Sninskí futbalisti vstúpili do jarnej odvety prehrou vo Vranove 0:2 a realizačný tím spokojný nebol. Nielen výsledok, ale najmä výkon bol sklamaním.

„Prehrali sme zaslúžene a mohlo to byť aj vyšším rozdielom. Možno sa pod náš výkon podpísal prechod z umelej trávy na prírodnú, lebo vhodné podmienky sme kvôli počasiu nemali, no náš výkon bol v globále zlý. Zarmútila ma najmä naša hra dozadu, keďže zloženie obrannej štvorice bolo počas zimnej prípravy nemenné. Domáci mali čisté šance, mohli vyhrať aj vyšším rozdielom,“ poznamenal Marek Lukáč.

K sninsky nevydareným zápasom patrí nielen ten ostatný, ale aj jesenný na pôde prešovského „béčka“. S prehrou 0:4 súvisel aj podobný výkon

. „Boli to nevydarené zápasy, výsledkovo aj herne. Je pred nami úloha revanšovať sa,“ konštatoval asistent trénera MFK Snina.

Líder lákadlom

Aktuálny stav v tabuľke hovorí, že na treťoligovom čele je prešovská rezerva s 35 bodmi. Sninčania ich majú o päť menej, sú na piatej pozícii, ale iba bodík za druhým...

„Hostíme lídra, ktorý je v prvom jarnom zápase doma lákadlom. Klimatické podmienky môžu byť náročné, i keď je slnečno, fúka vietor, hracia plocha nie je v optimálnom stave, lebo trávnik ešte nezačal vegetovať. Snáď to bude naša výhoda, keďže Prešovčania sa prezentujú kombinačným, technickým futbalom. Náš divák si cestu na štadión určite nájde, verím, že zlomíme počtom v návštevnosti aj tisícku,“ dodal Marek Lukáč.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.