Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Snina získala mierny náskok

Matúš Grünvaldský. Stredopoliar železničiarov sa snaží zakončiť cez brániaceho Lukáča z V. Opátskeho. (Autor: Róbert Sándor)
Sportnet|Publikované 24. aug 2009 o 22:00

Po dohrávanom stretnutí 2. kola v strede uplynulého týždňa sa na čelo peletónu vyšplhal nováčik zo Sniny, ktorý mal jednobodový náskok pred druhou Krásnou a trojbodový pred jedným z hlavných ašpirantov na postup, Bardejovom. Po víkendovom kole si zverenci

trénera Pavla Diňu udržali post lídra a získali mierny - trojbodový - náskok pred súpermi.

KOŠICE. Hneď za nich sa zaradila trojica celkov s desiatimi bodmi - Bardejov, Krásna a Sp. Podhradie, ktoré naznačuje, že jarné výkony neboli náhodné a mužstvo sa opäť snaží miešať karty v hornej časti tabuľky. Zo spomínanej trojice nedokázali naplno využiť domáce prostredie hráči Krásnej, ktorí iba remizovali s Vysokými Tatrami. Tento celok aj v tomto zápase ukázal, že lepšie sa mu hrá vonku na širokom ihrisku, ako doma, kde technickí hráči nedokážu plne využiť svoj hráčsky potenciál.

Futbal je v kurze pod Sninským kameňom

V posledných rokoch sa opäť výraznejšie o slovo hlási futbal v Snine, kde hráči poslali divákom ten najlepší signál. Už vlani mužstvo svojou hrou naznačovalo herný vzostup, čo potvrdilo postupom do III. ligy. Aj v nej podávajú solídne výkony, ktoré ich po piatich kolách posadili na koňa. Ukazuje sa, že diváci sú po futbale hladní, veď dva treťoligové domáce zápasy videlo 2 200 divákov, čo je veľmi dobré vysvedčenie hry mužstva, ktoré päť kôl neprehralo. Futbal si užívajú aj hráči, ktorí v nedeľňajšom kole bez väčších problémov zdolali pivovarníkov z Veľkého Šariša. O polovicu gólov v ich sieti sa postaral M. Lukáč, ktorý dal dva góly podobne ako N. Hrušovu vo štvrtom kole. V tabuľke strelcov sa posunul na druhé miesto za Murgáča zo Sobraniec, ktorému akoby zvlhol pušný prach.

Na víťazstvo čaká ešte jeden mančaft

Po piatich kolách už niet v tabuľke mužstva ktoré by na svojom konte nemalo ani jeden bod, avšak stále zostáva jedno s nulou v kolónke víťazstiev - V. Šariš. Ako jediní ešte neokúsili chuť víťazstva, hoci na svojom konte majú už tri body. Väčšina celkov sa snaží využiť domáce prostredie na plný bodový zápis, ale doteraz sa to ešte nepodarilo hráčom V. Šariša a V. Opátskeho. Práve nováčik je ťažko čitateľný pre súperov, lebo vonku dokázal získať sedem bodov, avšak doma je zatiaľ bezzubý. S V. Šarišom doma ešte nevyhrali a zverencom trénera M. Alexandra patrí aj iný primát, keď doma nedali 180 minút gól. Zdá sa, že lepšie sa im hrá vonku, kde sa spoliehajú na brejky a rýchlonohého Šustera, strelca dvoch gólov zo siedmich.

Dočkal sa aj Svidník

Pod Duklou už nepripustili opakovanie nepríjemného scenára z tretieho kola, keď Svidníčania viedli 2:0 nad V. Opátskym a nakoniec prehrali 2:3. V súboji so Sabinovom sa vyvarovali zbytočných chýb a dotiahli duel do víťazného konca. Nič to však nezmenilo na tom, že v tabuľke pravdy majú po piatich kolách už mínus 5 bodov, ktoré sa pri vyrovnanosti celkov ešte nemusia zdať až také dramatické. Podobne sú na tom aj Sobrance, ktoré nečakane doma prehrali s Giraltovcami. Ukazuje sa, že tento ročník zatiaľ nemá jasného lídra, no ani oustidera, hoci vedúci celok má desaťbodový náskok pred posledným V. Šarišom. Bodové rozdiely medzi ostatnými celkami nie sú veľké a pri trojbodovom hodnotení sa to môže razom zmeniť. O tom vedia svoje aj v N. Hrušove, ktorý po dvoch prehrách za sebou klesol v tabuľke z tretieho miesta až na deviate.

V košickom derby vynikal arbiter

Pri lepšej konštelácii hviezd mohli mať hráči druhého nováčika rovnako trinásť bodov. Vonku dokázali získať sedem, no doma ani jeden, čo isto nie je najlepšia vizitka mužstva z V. Opátskeho. Aj v košickom derby ukázali, v čom je ich sila vonku a neboli ďaleko, aby získali tri a nie iba jeden bod. Z pokojného derby sa snažil hlavný rozhodca urobiť nervák a sčasti sa mu to v druhom polčase aj podarilo, keď viacerými nepresnými verdiktmi na jednej aj druhej strane prilial zbytočne olej do ohňa. Sám sa dostal pod tlak a potom z neho nevedel vykľučkovať. Iste by mu nik nevyčítal, keby dal po červenej karte na oboch stranách, ale tým, že tak neurobil, iba vniesol vášne na trávnik, lavičky aj do hľadiska. Duel sa skončil spravodlivou remízou, ktorá by rýchlo zapadla prachom, no nevyrovnaný výkon rozhodcu bude ešte dlhší čas rezonovať nielen medzi aktérmi, ale aj širokou futbalovou veejnosťou.

Bilancia 5. kola III. ligy

Výsledky: Lok. Košice - V. Opátske 2:2, Bardejov - Topoľany 3:1, Sobrance - Giraltovce 1:2, Krásna - V. Tatry 1:1, Sp. Podhradie - Stropkov 3:0, Svidník - Sabinov 2:0, Snina - V. Šariš 4:1, Barca - N. Hrušov 2:0. Giraltovce - Snina 0:1, dohrávka 2. kola.

BILANCIA DOMÁCI - HOSTIA: 8 5 2 1 18:7 (góly) 17:5 (body). Doteraz: 40 21 9 10 67:37 (góly) 72:39 (body).

POČET GÓLOV: 25, priemer na zápas 3,13. Doteraz: 104, priemer na zápas: 2,6.

STRELCI KOLA: M. Lukáč (Snina), Bučko (Bardejov) dali po 2 góly.

DIVÁCI: 3 120, priemer na zápas 390. Doteraz: 16 040, priemer na kolo: 3 208.

ŽK: 22. Doteraz: 135.

ČK: 2 - Vojta (Giraltove), Kubanka (V. Šariš). Doteraz: 7.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.