Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Snina ani v zápase s Giraltovcami nepretrhla streleckú mizériu

Sledujú svojich. Sninský kouč František Hanc, asistent Marek Lukáč (na lavičke). (Autor: Miroslav Porochnavý)
Sportnet|Publikované 11. máj 2015 o 22:00

Sninčania na ihrisku súpera neskórovali už šesť stretnutí.SNINA. I keď sa v treťoligovom meraní Giraltovce – Snina diváci gólu nedočkali, v dianí na trávniku sa bolo na čo pozerať.

Šance mali obe strany, sumárne boli bližšie k víťazstvu futbalisti spod Sninského kameňa, ale vo futbale stále platí: „Bez gólu sa vyhrať nedá!“

Výkonom sa revanšovali

Pred týždňom bola sninská prehra s Vyšným Opátskym (1:3) veľkým prekvapením, čakalo sa teda, v akom duchu budú Sninčania pokračovať.

„Z herného hľadiska sme v jarnej časti podali určite najlepší výkon, čím sme sa za minulotýždňový zbabraný zápas revanšovali. V tomto období máme slabú tréningovú dochádzku, dalo sa očakávať, že sa pritrafia výpadky, aj sme sa zápasu v Giraltovciach obávali, ako to chlapci zvládnu, keďže domáci pár kôl v rade nevyhrali. Držali sme sa herne i kondične, výsledkom bola remíza, keď aj domáca strana uznala, že to bola pre nás strata,“ zhodnotil zápas Marek Lukáč.

Smola obrancu i útočníka

Sninských možností na skórovanie bolo mnoho, ani z jednej však lopta v sieti neskončila.

„Opäť, ako už v našich zápasoch veľakrát, bol hrdinom brankár Štefánik. Aj keď zranený, vždy svojich držal. Smoliarom boli najmä obranca Jožko Lukáč a útočník Vyshnevskyi. Jožko hlavičkoval zo siedmich metrov v páde koníčkom, lopta sa od zeme odrazila nad brvno. Ak by to trafil hocako ináč, bol by gól. Oleg brankára aj prekonal, trafil spojnicu, raz odkopával loptu obranca. Herne i plnením si povinností sme s ním veľmi spokojní, no nechce mu to tam padať. A vizitkou útočníka sú najmä góly. Verím, že v sezóne ešte stihne smolu pretrhnúť,“ mienil asistent trénera MFK Snina.

Šiesta nula...

Každý bod z ihriska súpera sa ráta, ale bez gólu môže byť úspechom maximálne remíza. A Sninčania sa naposledy z gólu v cudzom prostredí tešili ešte v októbri minulého roka, keď vyhrali v Lipanoch (2:1), odvtedy sú šesťkrát gólovo nuloví s tromi remízami.: Jeseň: V. Tatry 0:0, jar: Vranov 0:2, Stropkov 0:0, Bard. Nová Ves 0:3, Veľké Revištia 0:1 a Giraltovce 0:0.

Po domácom dvojzápase s (postupujúco) ambicióznou Sp. Novou Vsou a Lipanmi vycestujú na siedmy pokus, do Sabinova.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.