Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Sneh nabúral lyžiarom program, Zuzulová je chorá

Vojak švajčiarskej armády rozhadzuje sneh na Lauberhorne. Mal sa na ňom jazdiť už včerajší tréning, ale dážď a teplé počasie lyžiarov na svah nepustili. (Autor: ČTK/AP)
Sportnet|Publikované 11. jan 2007 o 00:00

BRATISLAVA - Merané tréningy na zjazd v oboch kategóriách Svetového pohára museli pre nevhodné snehové podmienky včera zrušiť vo švajčiarskom Wengene i v rakúskom stredisku Altemarkt-Zauchensee.

Po termínovom chaose v decembrovom kalendári alpského SP a utorňajšom zrušení mužského podujatia v Chamonix (20. a 21. januára) sa schyľuje k ďalšej sérii rušení dejísk a rošád. Na rade sú klasiky v kĺzavých disciplínach ešte citlivejšie na snehové podmienky ako slalomové súťaže.

Po úspešnom točivom vstupe do nového roka hrozí teraz mužom i ženám zrušenie alebo preloženie zo stredísk ako Kitzbuhel a Cortina ďAmpezzo.

Aj keď do predĺženého víkendu 26. - 28. januára je ešte ďaleko, zjazdárski funkcionári majú vrásky na čele aj pre Kitzbuhel. Rakúšania preto neponechali nič na náhodu a namiesto pondelka 15. januára už v týždennom predstihu vyhnali z legendárneho Streifu rekreačných lyžiarov. Obávaná a zároveň uctievaná zjazdovka je v stave súťažnej pripravenosti, organizátori neradi spomínajú na zrušenie celého hahnemkammského podujatia v roku 1993.

V talianskej Cortine sa v úspešných výkonoch v dlhodobom prestížnom seriáli chystá pokračovať Veronika Zuzulová. Slovenská zjazdárka má v pláne okrem obrovského slalomu v dňoch 19. - 21. januára absolvovať super-G a možno dokonca aj zjazd. Na kĺzavý program do rakúskeho Altenmarktu Zuzulová necestovala, má úplne iné problémy.

V utorok zbytočne čakala na štart super-G v Rakúsku, počas dňa ju prepadol vírus a s 38-stupňovými horúčkami namiesto na víkendové slalomy do francúzskeho Courchevel cestovala domov. Lieči sa v posteli, kde bude čakať na vývoj situácie v extrémne teplej Európe.

Súvisiace články