Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Snaha Tatrana bola už tretí raz „ocenená“ červenou kartou

Sportnet|Publikované 21. apr 2013 o 22:00

Futbalisti Prešova majú momentálne na konte dva jarné nerozhodné výsledky.

Hoci postavenie Tatranu stále neveští nič veselé, predsa malé mädlenie rúk je namieste. Už teraz futbalisti Prešova prevýšili jesennú bodovú bilanciu z cudzích ihrísk, keď vlani uhrali len jednu remízu a momentálne majú na konte dva jarné nerozhodné výsledky. Po zmierlivom rezultáte v Trenčíne sa im to podarilo zopakovať aj v Zlatých Moravciach, hoci gólovo vyšli naprázdno. Určite nový tréner Jozef Bubenko mal so zverencami aj smelšie plány, no jeho výrok na tlačovke „vďaka Bohu aj za bod“ bol vzhľadom na okolnosti oprávnený.

PREŠOV. Hostia totiž viac než 80 minút hrali oslabení o vylúčeného Kroba.

Verva, s akou pristupujú zelenobieli k zápasom, je síce potrebná, ale mali by sa vyvarovať zbytočných skratov, za ktoré idú von po červenej.

V tomto roku už traja východniari nedohrali zápas (Brezinský, Petráš, Krob). Na jednej strane patrí pochvala tímu za to, že sa nerozsypal ako predtým na Slovane, ale na strane druhej hráči by si mali vstúpiť do svedomia.

Ešte dobre, že aj tentoraz neraz poslednou inštanciou v kritických momentoch bol brankár Diviš. Minulý týždeň mu síce disciplinárka naparila 500-eurovú pokutu za výroky na adresu rozhodcov po stretnutí v Trenčíne, ale možno práve aj tento trest ho ešte viac „naštval“.

Ochranca prešovskej svätyne znovu výdatne svoj tím podržal. “Hlavne tým, že chytil jedenástku, už tretiu v rade, a mal okrem toho aj niekoľko ďalších excelentných zákrokov,“ vystrúhal pochvalu na adresu českého legionára Ján Papaj.

Ten prišiel na ihrisko namiesto útočníka Nováka, aby sa presunul na pozíciu krajného beka. Bolo treba obetovať ofenzívneho hráča, aby defenzíva zostala kompaktná.

Držali ich nakrátko

Domáci pokračovali našťastie pre hostí v jarnej „hlušine“ a znovu nevyhrali.

„Škoda, že po dobre rozbehnutom začiatku sme museli ešte viac myslieť na bránenie. Súper však nemal drvivý tlak, hoci nás niekedy prečíslil, ale vyložené tutovky si nevypracoval.“

Tatran, prirodzene, nemal po vylúčení už také veľké oči vpredu, hoci nejaké náznaky brejkov sa vyskytli, ale finálna fáza nevychádzala. Ani štandardky.

„Do zápasu sme išli so zmeneným herným štýlom, ktorý naordinoval pán Bubenko. Aj rozostavenie bolo čiastočne iné, zameriavali sme sa v príprave na nové štandardné situácie. V obrane to bol zase odlišnejší systém, ale všetky zámery nabúralo vylúčenie. Zase bolo treba začať odznova a reagovať tak na oslabenie,“ poznamenal Ján Papaj.

Nuž, generálka bola pre Jozefa Bubenka iste zaujímavá aj poučná, no hneď po vystúpení na pôde FC ViOn už iste začal myslieť na ďalší duel doma s rovnako ohrozeným rivalom – Nitrou.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.