Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

"Šmýkalo sa, na to sa však netreba vyhovárať," zhodujú sa polmaratónci zo stupňa víťazov

Sportnet|Publikované 6. okt 2003 o 22:00

Košice - Druhé miesto v mužskom polmaratóne patrilo začas 1:09:59 Martinovi Holečkovi (TDM Krompachy). "Mal som v pláne bežať asi 3:15 na kilometer,

čo dáva zhruba 1:08:30. Vydržal som to do dvanásteho kilometra, tam som chytil miernu krízu. Musel som spomaliť, chytiť vlastné tempo, aj to však postupne klesalo. Takže nakoniec som spokojný, že to je za tých 1:10," povedal v cieli Holečko, ktorý kontakt s neskorším víťazom Miroslavom Vankom (TJ Obal Servis Košice) stratil práve na dvanástom kilometri. "Priznám sa, že ma nezaujímal môj konečný výsledok ako môj výsledný čas, to prvé bolo druhoradé." Umiestnenie je však asi "praktickejšie"... "Ide o to, ako to človek berie. Záleží to aj od konkurencie. Niekedy vyhráte a nemusí to byť dobré. Tieto preteky však beriem ako také, na ktorých by som si mal zlepšovať osobné rekordy. adšej beriem lepší čas a horšie umiestnenie, ako opačne, víťazstvo so slabším časom," hovorí Krompašan, ktorý na MMM 2002 bežal maratón. "V tomto roku som toho nemal až tak veľa nabehané, preto som si zvolil polmaratón," dodáva Martin Holečko, ktorý beháva trate od piatich kilometrov až po maratón.

Daždivé počasie vraj Holečkovi vyhovovalo. "mám ho radšej, aj chlad beriem skôr ako teplo. Trochu mi prekážalo, že na niektorých častiach tratie to šmýkalo. Nedá sa však na to vyhovárať... Možno, ak by som vedel, ako bude, tak volím inú obuv. Ale ako vravím, netreba sa na to vyhovárať," uzatvára pretekár, ktorý sa venoval aj triatlonu a duatlonu. "V posledných dvoch rokoch som však absolvoval už len jedny domáce duatlonové preteky."

Tretí v poradí bol, rovnako ako v minulom roku, Jaroslav Jakubášek (JM Demolex Bardejov). "V tomto roku to bolo pre mňa ťažšie, a to z toho dôvodu, že som mal odbehaných menej kilometrov. Odrazilo sa to aj na čase, bol slabší ako v minulom roku. Teší ma však to, že to bol môj tretí štart a tretí raz som sa dostal na stupeň víťazov. Som spokojný. Na stupeň víťazov sa pokúsim dostať i v budúcom roku, pravda, ak sa nenájde niekto z mladších pretekárov, kto ma tromfne."

Bežci sa v cieli posťažovali ani nie tak na počasie, ako na to, že pri mrholení sa im na trati šmýkalo. "Bolo treba myslieť aj na to, obuť si takú obuv, akú treba. Tu však začalo pršať až po štarte, takže s tým som veľmi nerátal. Spôsobovalo mi to ťažkosti, ale to isté platí aj pre ostatných bežcov. Podmienky boli rovnaké, takže v tomto smere nemôžem hovoriť o hendikepe."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.