Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Smutný víkend v podaní treťo a štvrtoligistov zo Spiša

Sportnet|Publikované 28. sep 2006 o 22:00

Spiš - Kým druholigová Spišská Nová Ves po zmene trénera robí len dobré výsledky, výpočet víkendových stretnutí treťo a štvortoligových zástupcov zo

Spiša je hrozivý. Spišské Podhradie prehra doma s Popradom, Krompachy tesná prehra v Kr. Chlmci a do tretice prehra Žakaroviec v Topoľanoch. To nie je všetko! V štvrtej lige nečakané domáce zaváhanie Smižian proti Sloviníku (0:1) a nepochodili ani Rudianci v Sečovciach.

Nelichotivý je pohľad na treťoligovú tabuľku. Na jej chvoste je dvojica Krompachy a Žakarovce s rovnakým počtom siedmich bodov ako posledné Giraltovce. Práve v Giraltovciach sa vo víkendovom desiatom kole predstavia Žakarovčania. Výhodu domáceho prostredia majú Krompašania, ktorí hostia rezervu Prešova. Náročný zápas čaká na Podhradčanov. Z Brekova sa len tak ľahko body nenosia.

Štvrtoligisti si môžu napraviť renomé v nedeľu. Smižany opäť hrajú doma proti V. Opátskemu a Rudnianci sa predstavia v Slivníku.

Neradostný je pohľad aj na spodné priečky piatoligovej tabuľky skupina J-Z. Aj tu figuruje mužstvo zo Spiša. Chrasťania po prehre v Prakovciach sú beznádejne poslední a stále im svieti v kolónke víťazstiev nula. O niečo radostnejší je pohľad na prvé tri miesta. Helcmanovčania by museli dlho loviť v pamäti, aby sa rozpamätali na to, kedy naposledy viedli piatoligový pelotón. Po domácom víťazstve v regionálnom derby nad Spišskými Vlachmi (2:0) sa vyhrievajú na prvom mieste, ale len o skóre pred Margecanmi. Veľký futbalový sviatok bol v nedeľu práve v Margecanoch. Susedské derby majú stále veľkú prestíž a pre ne tak typickú atmosféru. "Susedia z Jakloviec sa poschádzajú z celého sveta, len aby si mohli zahrať proti Margecanom. Máme dobrú formu a konečne po rokoch už chceme doma Jaklovce poraziť, povedal deň pred stretnutím šéf margecianského futbalu Jaroslav Očvár. Tesným výsledkom 2:1, ale predsalen konečne Margecany doma zdolali Jaklovce. Kontakt s čelom tabuľky drží aj Nálepkovo. Hoci sa podľa správ agentúry JPP okolo jeho víťazstvá v Harichovciach vedú všelijaké debaty a dohady, jedno je isté Harichovčania opäť doma zahrali veľmi slabo a víťazstvo hostí je zaslúžené.

Môžeme sa tešiť na v poradí ôsme kolo. To ponúka niekoľko futbalových lahôdok. V šlágri kola hostia Jaklovce susedov z Veľkého Folkmara. Súboj prvého s posledným uvidia diváci v Chrasti n/H. Domáci si už nemôžu dovoliť prehrať, Helcmanovčania isto chcú pozerať na ostatné mužstvá z najvyššieho poschodia. Ďalšie hnilecké derby uvidia diváci v Nálepkove, kde sa predstavia Prakovčania. V zostávajúcich zápasoch Vlašania hostia Ťahanovce, Harichovce vycestujú do Krásnej, výlet spojený s futbalom a návštevou Krásnej Hôrky môžu absolvovať Margecanci.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.