Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Smutná správa do Toronta, Švehla opäť potvrdil ukončenie kariéry

TASR|11. jún 2003 o 13:19

Toronto 10. júna (TASR) - Kariéra slovenského reprezentačného obrancu Róberta Švehlu sa pravdepodobne definitívne skončila na majstrovstvách sveta vo ...

Toronto 10. júna (TASR) - Kariéra slovenského reprezentačného obrancu Róberta Švehlu sa pravdepodobne definitívne skončila na majstrovstvách sveta vo Fínsku. Po utorňajšom telefonáte so svojim agentom Richom Winterom totiž opäť potvrdil vôľu skončiť s hokejom a napevno sa usadiť v Trenčíne.

"Povedal, že momentálne nevie v sebe nájsť vášeň opäť sa vrátiť do kolotoča profesionálneho hokeja. Mnoho ľudí v jeho okolí si myslí, že by mal pokračovať, ale rozhodnutie je len na ňom," povedal po telefonáte na Slovensko Winter. "S manželkou a dvomi synmi mal cez víkend vážny rozhovor, ktorého výsledkom je ukončenie kariéry."

Švehla po kontaktovaní trénerom a generálnym manažérom javorových listov Patom Quinnom zvažoval, že odchod do hokejového dôchodku nakoniec odloží. Tridsaťštyriročnému "železnému mužovi" NHL volali aj kapitán Mats Sundin a brankár Ed Belfour a snažili sa zmeniť jeho rozhodnutie. "Moja rodina chce radšej zostať na Slovensku. Sme tu veľmi spokojní a nemáme dôvod sa sťahovať," povedal zámorským médiám Švehla a dodal: "Moje rozhodnutie je momentálne pevné."

K oficiálnemu ukončeniu kariéry však musí Švehla podpísať špeciálny dokument. Keď sa tak stane, nemôže definitívne v budúcej sezóne v NHL nastúpiť. Vedenie Maple Leafs sa však dovtedy bude stále snažiť presvedčiť tvrdého obrancu a zlákať ho späť do Kanady. "Chce podpísať dokument o ukončení kariéry, ale ja som mu to neporadil. Uvidíme ako to dopadne, nikdy nehovor nikdy," pokračoval Winter, ktorý už má podobné skúsenosti so svojím ďalším klientom Dominikom Hašekom. Ten sa tiež rozlúčil s hokejom, ale nakoniec sa ešte na rok do NHL vrátil.

Martinský rodák už dlhý čas avizoval zavesenie korčulí na klinec a na Slovensku sa chcel venovať už iba svojej rodine a funkcionárskej práci v Trenčíne, do ktorého investoval aj nemalé finančné prostriedky. V prípade, že Švehla nakoniec predĺženiu kontraktu s kanadským tímom prikývne, v hre je ročný kontrakt na 4 milióny dolárov. "Finančne je zabezpečený veľmi dobre, takže o peniazoch to nie je. Myslím si, že si môže žiť ako trenčiansky Conrad Black," dodal humorne Winter. Milionár Conrad Black je prezident spoločnosti Hollinger International, ktorá vlastní prestížne anglické noviny The Daily Telegraph, Sunday Telegraph a Jerusalem Post. Hollinger International je tretím najväčším novinovým impériom na svete.

V prípade, že okolnosti napokon donútia Švehlu opäť vykorčuľovať na ľad zámorskej NHL, jeho materský klub Dukla Trenčín zinkasuje s najväčšou pravdepodobnosťou ďalší milión dolárov.

fi pb

Súvisiace články