Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Smrť dánskeho fanúšika po páde z tribúny

TASR|25. okt 2004 o 13:51

Kodaň 25. októbra (TASR) - Dvadsaťštyriročný dánsky fanúšik neprežil pád z tribúny na nedeľnajšom futbalovom stretnutí najvyššej dánskej ligy medzi FC ...

Kodaň 25. októbra (TASR) - Dvadsaťštyriročný dánsky fanúšik neprežil pád z tribúny na nedeľnajšom futbalovom stretnutí najvyššej dánskej ligy medzi FC Kodaň a Viborg.

Mladík, ktorého totožnosť nie je zatiaľ známa vyliezol na zábradlie vrchnej tribúny v priebehu druhého polčasu, aby vyjadril svoj nesúhlas proti verdiktom rozhodcu. Následne na to neudržal rovnováhu a z deväťmetrovej výšky dopadol na betónové schodisko. Pri páde utrpel početné poranenia hlavy, na následky ktorých v neskorých nočných hodinách podľahol. Po incidente rozhodca zápas za stavu 0:0 ukončil. "Je to veľká tragédia, ale fanúšik si ju svojím správaním zapríčinil sám. Usporiadateľskej službe nemôžem nič vyčítať," vyjadril sa generálny riaditeľ FC Kodaň Fleming Oestergaard. Futbalový štadión, na ktorom sa neštastie odohralo je situovaný v centre Kodane. Renomovaný bol v roku 1992 a podľa Oestergaarda spĺňa všetky bezpečnostné kritéria.

Súvisiace články