Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Smola i bieda rožňavského mužského basketbalu

Sportnet|Publikované 10. okt 2002 o 22:00

Rožňava - Basketbalisti BK PLY SPO Rožňava v zápasoch 2. a 3. kola proti súperom z východu republiky ťahali za kratší koniec. Po prehre na domácej

palubovke s "dvojičkou" z Veľkého Krtíša po vlastnými košmi prehrali s Humenným po predĺžení a o deň neskôr podľahli Michalovciam priepastným 52-bodovým rozdielom.

Rožňava - Humenné 85:89 p.p. (78:78, 40:41)

Body BK PLY SPO: Červeňák 30, Mišenda 27, Hajdúk 10, Bašták 7, Erdélyi 6, Kolesár 3, Helmécy 2

Najviac za hostí: Bakoš 20, Kuľha 15, Bočkay 12

Štvrtiny: 18:23, 22:18, 26:10, 12:27, p. 7:11

V prvom polčase sa hral vyrovnaný basketbal, keď domáci päťbodovú stratu do prestávky stiahli na jediný bod. Tradične slabej tretej štvrtine sa tentoraz Rožňavčania vyhli a po zmene strán vybehli na svojho súpera dobrou obranou a presnou streľbou. Stav zápasu zvrátili a pred poslednou desaťminútovkou viedli o 15 bodov. Domáci, vedomí si náskoku, poľavili a laxným prístupom k hre dovolili súperovi stav zápasu vyrovnať. V priebehu poslednej desaťminútovky riadnej časti hry sa vyfauloval rozohrávač Hajduk, čo bolo na tomto poste cítiť. V napätom predĺžení už Rožňavčania na Humenčanov, ktorých vlani zo štyroch stretnutí tri razy zdolali, nestačili a vlastne vyhraný duel na svojej pôde celkom zbytočne prehrali.

"Neviem si to vysvetliť. V poslednej štvrtine sa niečo, čo sa ťažko chápe, stalo prestali sme hrať. Pohodlné vedenie sme stratili a v predĺžení to už boli nervy, mali sme zviazané ruky," povedal o zápase s Humenným hrajúci asistent trénera Rožňavy Maroš Mišenda.

Rožňava - Michalovce 43:95 (24:52)

Body BK PLY SPO: Kolesár 13, Bašták 6, Ledvinský a Mišenda po 5, Šmihula a Hajdúk po 4, Korcsmáros 3, Bagačka 2, Erdélyi 1

Najviac za hostí: Janošov 25, Virčík 16, Rakovský 15

Štvrtiny: 5:19, 19:33, 14:22, 5:21

V nepochopiteľne slabom a odovzdanom výkone zo záveru sobotňajšieho stretnutia pokračovali domáci aj o deň neskôr. Michalovčania získali víťazstvo na rožňavskej palubovke až priveľmi lacno. Iba tri minúty bol na ihrisku jeden z najlepších hráčov BK PLY SPO Miro Červeňák, ktorý už potom z neznámych príčin do hry nezasiahol. Gemerčania hrali ospalo a zle, pričom strácali neuveriteľné množstvo lôpt. Hostia hrali v pohode, kým domácim nešla streľba, o ktorú sa často pokúšali aj z nepripravených pozícií. V druhej štvrtine síce túto činnosť spresnili, ale nechali Zemplínčanom až priveľa priestoru na ich útočnú aktivitu. Hostia dominovali aj pod košom, kde sa presadzovali najlepší strelec zápasu, ľavoruký Milan Janošov. Po polčase to bolo rovnaké a hostia ľahko dosiahli to, po čom sa im ani nesnívalo, že získajú tak jednoducho. V poslednej desaťminútovke už takmer potrhali sieťku na koši, ale "stovku", našťastie pre domácich, nedosiahli.

"Možno v tom bola i únava, ale na to sa nechcem vyhovárať. Nedokázali sme nájsť na Michalovce ten správny recept a najmä niektorým hráčom chýbala chuť prekročiť svoj tieň a nepobili sa o víťazstvo, alebo prinajmenšom o slušný výsledok. Je to naozaj krutá prehra," uviedol M. Mišenda.

Na budúci víkend privítajú rožňavskí basketbalisti silných protivníkov, Legato Svit a zo Spišskej Novej Vsi.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.